Uudised

EKA esmakursuslaste töid saab näha vanalinna tänavatel

1 aprill 2021

Järgneva viie nädala jooksul, kuni viienda maini, näeb Tallinna vanalinnas fotograafiatudengite vitriininäitust, mis on ühtlasi ka nende esimene avalik ülesastumine.

"Töö räägib tänapäeva ühiskonnas valitsevast kombest ülistada karjäärile pühendumist ja kogu aeg kuhugi pürgimist, aga samas on lihtne langeda tsüklisse ja lõksu, ja lõppude lõpuks muutub elu puuriks, mille jooksurattasse on lihtne langeda ja elu jääb lõpuks elamata," vahendab Aktuaalne Kaamera EKA 1. kursuse fotograafiatudeng Tobias Tikenbergi arvamust.

Tema kursusekaaslane Georg Tsupov märkis samas, et tema mõtles tööd tehes nii sisemisele kui välisele ruumile. "Mõnikord on mul tunne, et minus elab keegi, kes üritab välja tulla, kui mina jään paigale," sõnas Tsupov ja lisas, et sisemine persoon on temaga vahel sarnane ja vahel erinev. Välise poole pealt mõtles Tsupov kohale, kus töid eksponeeritakse. "See on avalik koht, see on vanalinnas, ja keskkond hakkab teostega kaasa mängima," ütles ta AK-le.

Näitus on üleval Suur-Karja 7 ja Vanaturu kael 7 vahel ning kannab nimetust "110m vahet", kuna täpselt nii pikk on vahemaa mõlema aadressi vahel. Iga nädal on väljas kahe esmakursuslase töö. 

 

Allikas: Aktuaalne Kaamera

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee