Uudised

Eesti fotograafi pilt sai Euroopa loodusfotograafia konkursil kõrge tunnustuse

31 oktoober 2023

Eesti maastikufotograaf Andrei Reinol pälvis nädalavahetusel Euroopa aasta loodusfotograafia fotovõistlusel kõrge tunnustuse maastikupiltide kategoorias oma fotoga Kõrvemaa rabamaastikust esimese lumega. 

"Alati, kui tekib võimalus, et maha sajab esimene valge ja rabalaukad on veel lahti, püüan käia neid jäädvustamas." ütles Reinol, kes on maastikke pildistanud ligi 15 aastat. Säärased tavatud loodushetked ongi tema lemmikute killast. "Hommikuti rabas, õhtuti mere ääres - kui väljas on erilised hetked, siis püüan ikka kohal olla," märkis ta. 

European Wildlife Photographer of the Year 2023 konkursile sai saata kümme pilti ja Reinoli sõnul on enda piltide seast parimate valimine alati keeruline. "Tasub tutvuda eelmiste aastate võidupiltidega ja otsust tegeva žürii maitsega," soovitab ta. "Teisalt tean mõnel hommikul juba ette, et tänane loodusvaade on eriline ning konkursitele saatmise vääriline."

Andrei Reinol on sama konkursi finaali jõudnud juba kolmel korral, kuigi konkurents on tihe. Näiteks tänavu osales konkursil üle 18 000 foto. "Eesti rabad on maailma mõistes tavatud ja seda osatakse siin jäädvustada, meie oma maastikel on nii palju erilisust, et konkurentsis püsida," ütles Reinol, kes armastab pildistamas käia ka põhjamaades. Lisaks sellele osaleb ta ka Nature Photographer Of The Year (NPOTY) ja Natural Landscape Photography Awards (NLPA) fotokonkursidel.

„European Wildlife Photographer of the Year” fotokonkurssi korraldab Saksamaa loomafotograafide ühendus (GDT). Euroopa loodusfotograafia konkurss on suuruselt ja mõjukuselt üks suurimaid, kus osalevad nii amatöörid kui profipiltnikud üle maailma. "Seal osalevad kõik Euroopa tuntud loodusfotograafid," teab reinol. 

Kokku saadeti konkursile üle 18 000 pildi 42st riigist. Viimastel aastatel on konkursil maastikuga esindatud olnud vähemalt üks Eesti fotograaf. The German Society for Nature Photography (GDT) on tegev juba üle viiekümne aasta ning seisnud fotograafia eest, mis on tehniliselt, esteetiliselt ja kunstiliselt silmapaistev. Keskkonnakaitse ja loodusõpetus on algusest peale kuulunud ühingu deklareeritud väärtuste ja ülesannete hulka.

Tutvu Andrei Reinoliga lähemalt SIIT. Loe ka Eestifoto uudist samast konkursist ja vaata võitjate galeriid SIIT.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee