Uudised

EAS ostab 100 erilist Eestimaa fotot

27 november 2019

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskus otsib fotosid, mida kasutada Eesti kui reisisihtkoha esindamisel üle kogu maailma.

"Soovime oma fotopanka osta sada fotot koos kõikide õigustega fotolitsentsi alusel,” ütles turismiarenduskeskuse Visit Estonia turundusjuht Shardee Rebas. Tema sõnul saab iga pildi hind olema erinev ning sõltub foto unikaalsusest. Pildid, mida inimesed Eestist rääkides kasutavad, peaksid jutustama lugu, tekitama emotsioone ja äratama huvi. Nii on plaan leida parimad pildid, mis Eestist iial tehtud on. 

“Teeme Eestist kõige fotogeenilisema riigi Euroopas ja kui keegi tahab Eestist kirjutada või rääkida, leiaks ta lihtsalt ja kiirelt ligipääsu ilusate fotodeni, mis tekitaks vastupandamatu soovi ise siia tulla,” kutsub Visit Estonia koduleheht kõiki inimesi osa võtma, neidki, kes on oma elu parima pildi teinud juhuslikult.

Fotograafides tekitab säärane hange vastakaid tundeid, kuna osta soovitakse kõik õigused, kuid mingit hinnavahemikku ära märgitud pole. Diyphotography.net on mullu avaldanud artikli "Kuidas peaksid fotograafid oma pilte hinnastama aastal 2018", mida saad lugeda siit. Nii võib näiteks fotoõpilane küsida ühe pildi eest 20-100 eurot, harrastaja 45-150 eurot ja professionaal 70-350 eurot pildi eest. Professionaaliks loetakse siinkohal fotograafi, kellele see on ainus ja täisajaga elatusallikas. Tippprofessionaalid ehk nimekad fotograafid, keda on piltnike seas umbes 5% ja kes kuuluvad fotograafide niiöelda eliiti ühe pildi hind varieerub 270-1800 euroni, kohati võivad hinnad küündida aga ka 4500 euroni ja üle selle. Antud näited on võetud möödunud aasta hinnakirju arvestades, käesoleval aastal võib ühe pildi hind olla veelgi kõrgem.

Väljavalitud fotosid kasutab Visit Estonia ainult Eesti kui sihtkoha tutvustamiseks ja riigi positiivse kuvandi võimendamiseks, fotode juurde märgitakse võimalusel alati ka autori nimi. Parimad fotod valib välja turismiinimestest koosnev hindamiskomisjon, kes tulevikus pilte ka kasutama hakkavad. Sada fotot on orientiir, mis sõltuvalt tasemest ja kaetud teemade hulgast võib muutuda ka suuremaks või väiksemaks.

Saadetud fotod peavad olema kõrge resolutsiooniga ning iga foto peab olema korrektselt nimetatud (kategooria nimi, objekti/sihtkoha nimi, autori nimi). Kui fotol on äratuntavaid inimesi, küsi neilt luba ja teavita, et pilt võib minna erinevatesse meediakanalitesse ja reklaamidesse. Pilte oodatakse kuni 8. detsembrini, kuid tähtaeg võib pikeneda. 

Visit Estonia ootab kõikide parimaid fotosid eposti aadressile: photos@visitestonia.com pealkirjaga Visit Estonia Fotojaht. Loe osalemise tingimusi siin.

Lisainfo kodulehelt: https://www.puhkaeestis.ee/et/fotojaht

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee