Uudised

Dokumentaalfilm vaatleb sotsiaalmeedia mõjusid tänavafotograafiale

8 november 2021

Tänavafotograaf Tim Huynhi dokumentaalfilmis räägivad New Yorgis elavad tänavafotograafid, kuidas sotsiaalmeedia nende tööd mõjutanud on.

"Tänavafotograafia, mis hõlmab kauneid kunste ehk kaasatud on arhitektuur, tumedad varjundid ja erksad värvid on saanud oluliselt populaarsemaks, kui traditsionaalne tänavafotograafia vorm," sõnas filmi autor Tim Huynh ajakirjale Amateur Photographer. Tema sõnul ei saa tänavafotograafia olla ülistuse otsimine, vaid seda tuleb teha lihtsa huvi ja naudinguga ning lasta kunstil loomulikul teel sündida. Jäädvustada hetked, mida võibolla vaid sina märkasid.

"Mõned inimesed ärkavad hommikul üles, et maalida, me ärkame üles ja sätime oma päeva selle järgi, et tänavatel toimuv saaks jäädvustatud," sõnas üks filmis osalenud tänavafotograafidest. Tänavafotograafias on vaid hetk, mida sa ei saa korrata - kui jätad selle hetke jäädvustamata, on see igaveseks kadunud. 

Film Fill the Frame on fokusseeritud kaheksa tänavafotograafi Paul Kessel, Jonathan Higbee, Dimitri Mellos, Mathias Wasik, Melissa O’Shaughnessy, Melissa Breyer, Julia Gillard ja Lauren Welles kogemustele ja väljakutsetele.

Tasuta treileri ja täispika tasulise dokumentaalfilmi leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee