Uudised

Disainerist insener tegi analoog-filmikaamera

11 aprill 2022

Olenemata tehnoloogia arengust on filmile jäädvustamises midagi nii erilist, et see on senini meie kõrval.  Nii otsustaski disainerist insener 3D printeri abil luua oma isikliku analoog-filmikaamera.

"Minu prototüüp pole küll perfektne, kuid see avab ukse võimalustele ehitamaks analoog-filmikaamera täielikult iseseisvalt," sõnas Yuta Ikeya.

Täielikult funktsionaalne kaamera on tehtud otsast lõpuni ise ja salvestab 35mm filmile. Kaamera on kaalult üllatavalt kerge, seda on lihtne kasutada ja kulud selle valmistamiseks polnud suured. Inspiratsiooni sai ta oma huvist analoog kinematograafia vastu, kus soovis luua süsteemi, mis kasutab soodsamat ja enim kättesaadavat 35mm filmi, kuna teadis, et "filmimine traditsioonilisele filmile on hullumeelselt kulukas." Ikeya sõnul lihtsustab C-41 filmi kasutamine protsessi olulisel määral (professionaalselt kasutatakse ECN-2 filmi) ennekõike selle lihtsa kättesaadavuse tõttu.

Kõigepealt disainis ta 35mm filmikaamera prototüübi ja printis osad 3D printeri abil. Suurimaks väljakutseks oli mehhanismi loomine, mis edastaks filmi läbi kaamera. Peale mitmeid katseid õnnestus tal luua sünkroniseeritud mehhanismiga mootor, mida juhib Arduino “mini” kompuuter. Ikeya sõnul on tema disaini miinuseks see, et sissetulev valgus, mida filmile peegeldatakse, on tavapärasest väiksem, kuid seda saab kompenseerida kasutades kõrgema ISOga filmilinti.

Vaata lühivideot.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee