Uudised

Austraalia fotograaf juhib tähelepanu inimeste tarbimisele

8 aprill 2022

Tuleval neljapäeval, 14. aprillil avab Fotomuuseum Austraalias resideeruva fotokunstniku Karoliina Kase näituse, mis näitab, kuidas koheldakse suurfarmides ja tootmises loomi.

Näitus “Kõikidele pullvasikatele siin maailmas” toob päevavalgele valusad fotod ja paneb mõtlema meie tarbimisharjumuste üle.

Karoliina Kase kolis Eestist Austraaliasse 2019 aastal ja viisa pikendamiseks pidi 88 päeva töötama piimafarmis. Selleks ajaks oli ta eetilisel põhjusel loobunud liha söömisest. Paraku üllatas teda ka piima tootmise sektor ja seda sugugi mitte meeldivalt. “Nägin loomade hooletusse jätmist ja tahtlikku väärkohtlemist – haigete veiste mitteravimist ja loomadele füüsiliselt haigettegemist,” sõnas ta. Kuigi fotograafi esmane reaktsioon pärast esimest tööpäeva oli farmist lahkuda, otsustas ta jääda, et dokumenteerida sealset olukorda. 

Kuraator Annika Haas märkis, et suurfarmide pahupoolest pole tavainimestel aimugi. “Kase fotod on mõjusad ja esteetilised ning löövad emotsionaalsusega,” ütles Haas ja lisas, et kuigi piltide põhifookus on loomadel, lahkab Kase ka keskkonna- ja sotsiaalmajanduslikke probleeme, pannes publiku mõtlema oma tarbimisharjumustele.

Näitus jääb üles 6nda juunini 2022.
 
Karoliina Kase on sündinud Eestis, kuid tema õpingud on viinud teda Costa Ricasse ja Ameerika Ühendriikidesse. 2015. aastal lõpetas ta Browni ülikooli visuaalsete kunstide bakalaureuse kraadiga. Pärast õpinguid on ta osalenud isiku- ja grupinäitustel nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas. Tema fotosid on rahvusvaheliselt avaldatud ja auhinnatud. Hetkel elab ja töötab fotograaf Austraalias. Viimastel aastatel on Kase keskendunud tsivilisatsioonile – inimeste suhetele teiste liikide ja keskkonnaga. Loe pikemalt siit. Vaata ka: www.karoliinakase.com /Allikas: Tallinna Fotomuuseum/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee