Uudised

Anonüümne fotograaf paneb pildid liitreaalsuses elama

3 mai 2021

Artistinimega Xopher Wallace paneb oma fotodesse lapsepõlveunistused, kus ta suhtleb inimestega olles vaid nähtamatu siluett.

"Ühiskonnas, kus me oleme surve all näidata enda elust vaid paremat poolt, esindan mina oma fotodes vastandina ka ebameeldivaid emotsioone," sõnas ta veebilehele CNN Style.

Lõuna-Aafrika artist otsustas aastal 2017, et temast saab anonüümne fotograaf aliasega Xopher Wallace, kes kannab prille ja tumedat kostüümi, et inimesed keskenduks enam tema visuaalsele kunstile. Oma fotodes ühendab kunstnik kaunid kunstid ja liitreaalsuse, et oma unistused ellu äratada. Talle meeldivad tühjad ruumid, mida saab vastavalt soovile hiljem niiöelda dekoreerida. Ta lisab fotodele visuaalseid elemente nagu valgus või suits.

Kui pandeemia sulges kunstigaleriid tema kodumaal ja mujalgi maailmas, lõi Wallace isikliku veebinäituse nimega Inside/Outside ning kutsus teisigi Lõuna-Aafrika kunstnikke projektis osalema. Ainuüksi esimesel päeval külastas virtuaalset näitust pea 5000 vaatajat. Seesama projekt tekitas kunstnikule palju jälgijaid. "Maailm muutub ja inimesed tahavad näha virtuaalset reaalsust enam kui füüsilist," arvab ta.

Vaata Wallace fotonäidiseid allolevalt originaalloo lingilt, kus artist on ühendanud fotograafia ja virtuaalse reaalsuse esindamaks tema enda nägemust unistuste maailmast.

 

CNN Style lehel avaldatud originaalloo leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee