Uudised

Annika Haas esindab Eestit Veneetsia arhitektuuribiennaali näitusesarjas

12 mai 2023

Fotokunstnik Annika Haas näitab Veneetsias fotosid Eesti nooremast põlvkonnast, kes peab tulevikus lahendama paljud ületarbimise, arutu raiskamise ja looduse ärakasutamisega seotud murekohad. 

"Näitusele kaasatud noored valutavad südant planeedi Maa tuleviku pärast ja püüavad vanemale generatsioonile märku anda, et lõputule tarbimiskultuurile ja majanduskasvule orienteeritud maailm ei saa olla kestev," ütles Haas ja lisas, et tema kunstiprojekt nimega Kasvuhooneefekt sai osalejate hulka valitud, kuna haakus korraldajate sõnul parimal viisil nii kontseptsiooni kui teostuse poolest.

Haasi audiovisuaalne kunstiprojekt on üles võetud nelja aasta jooksul. Leidub nii pildimaterjali kui ka keskkonnateemalisi intervjuusid. "Intervjueerides püüdsin välja selgitada noorte vaateid ja teadlikkust tarbimise, loodushoiu ja isikliku panuse kohta väiksema ökoloogilise jalajälje saavutamiseks," märkis Haas. Fotod on pildistatud Tallinna äärealal, kus varasemalt toimetasid aiapidajad. Haasi sõnul loovad hüljatud ja lagunevad kasvuhooned apokalüptilise meeleolu. "Portreteeritud noored kasvuhoonete taustal on lihtne ja selge sümbol haprusest, noorusest ja inimolemise sümbioosist looduskeskkonnaga," lisas ta.

Veneetsia arhitektuuribiennaali Time Space Existence 2023 näitustesarja kutsuti Eesti fotokunstnik Annika Haas osalema tervikteosega Kasvuhooneefekt; kokku osaleb näitusel enam kui 200 välja valitud projekti üle maailma. Käesoleval aastal juhib Time Space Existence tähelepanu jätkusuutlikkusele. Näitust saab vaatama minna alates 20. maist kuni 26. novembrini 2023. Loe lisainfot Time Space Existence 2023 kohta veebilehelt https://timespaceexistence.com/

Haasi näitus Kasvuhooneefekt oli esmakordselt väljas Tallinnas, Juhan Kuusi Dokfoto keskuses aastal 2021. 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee