Uudised

Anna Kaupo Kikkase raamatule hoogu!

7 aprill 2019

Kuni aprilli lõpuni saab kaasa lüüa Hooandja projektis ja toetada fotograafi ja kunstniku Kaupo Kikkase "Ansel" nimelise raamatu valmimist, mille fotod on sündinud kaheksa pika aasta jooksul.

Käesoleval kevadel valmib Kikkasel samanimeline näitus, mille inspiratsiooniks on legendaarne maastikufotograaf ja looduskaitsja Ansel Adams, kelle järgi sai näitus ka nime. Kuna pilte on tehtud oluliselt enam, kui näitusele mahub, on Kaupo Kikkase soov välja anda raamat. Raamatusse lubab Kikkas kirjutada neli esseed, mis aitavad "Anseli" paremini lahti mõtestada.

Kõik näitusele ja raamatusse tulevad fotod on üles võetud Ameerika viimastel suurtel metsikutel avamaastikel. "Alustasin selle rännakuga kaheksa aastat tagasti  Ansel Adamsi jälgedes, kuni ühel hetkel kujunes sellest mu isiklik spirituaalne kunstirännak," sõnas Kikkas. Kellele "Anseli" nimeline raamat huvi pakub, siis Hooandjas toetamine on kõige soodsam viis selle hankimiseks. Nimelt toetades projekti vähemalt 25 euroga saad vastutasuks nii Kaupo Kikkase poolt signeeritud raamatu, prii näitusekülastuse kui ka vestluse kunstnikuga 19ndal juulil.

Näitus avatakse Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 10. juunil, samaks ajaks saab valmis ka raamat. Kõigile Hooandjatele lubab Kikkas suvel korraldada spetsiaalse näitusekülastuse koos omapoolse autorivestlusega.

Hetkel on projektis kaasa löönud 88 hooandjat ja 6000€ summast on kokku kogutud pisut üle poole. Toetada saab alates 1 euroga. Rahalise panuse saab projekti anda veel 24 päeva.

Anna projektile hoogu SIIT.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee