Uudised

Alanud on Tallinna Fotokuu

2 september 2021

Tallinna Fotokuu algab kunstimessi Foto Tallinn avamisega, mida tänavu kureerib Isabella van Marle ning see toimub 2.–5. septembril Kai kunstikeskuses. Fotokuu kestab kuni 17. oktoobrini 2021.

"Kaasaegse kunsti ja visuaalkultuuri biennaal Tallinna Fotokuul käsitletakse tänavu käesoleva ajajärgu toimetuleku ja kohanemise tähendusi ning kogukonnaloomet," tutvustab artun.ee veebileht. Tallinna Fotokuu tegevusest on oluline osa ka publiku- ja haridusprogrammil, kus tähelepanu pööratakse publiku kaasamisele, näituste omavahelistele seostele või programmi teemade avamisele.

Foto Tallinn kunstimess toob publiku ette 37 Eesti ja rahvusvahelise kunstniku loomingu. Messil saab kohtuda kunstnikega, toimuvad paneeldiskussioonid, loengud-seminarid, raamatuesitlused ning viiakse läbi messituure ja kureeritud ringkäike. Foto Tallinnal saab tutvuda kaasaegse kunsti ostmise ja kogumise võimalustega.

Fotokuu keskmes on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimuv peanäitus, mis avatakse 3. septembril ja kestab biennaali lõpuni. Kinos Sõprus linastub 26. septembril ja 10. oktoobril kunstnikufilmide programm, millele järgneb vestluspaneel. Biennaali lõpetab sümpoosion, mis toimub 15.–16. oktoobril Narva kunstiresidentuuris (NART) ja Kai kunstikeskuses

Biennaal pakub põhi- ja satelliitprogrammi raames ka kolmkeelset haridusprogrammi üldharidus- ja huvikoolidele. Tallinna Fotokuu toimub tänavu kuuendat korda. See on alguse saanud ning kantud EKA vilistlaste, tudengite ning õppejõudude poolt. 

Loe täpsemalt siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee