Uudised

Ajaloo aeglaseim foto on säritusega 1000 -aastat

31 oktoober 2018

Fotograaf Jonathon Keats on Tahoe järve ümber üles seadnud neli kaamerat, kus aparaatide säritusajaks on 31,536,000,000 sekundit ehk 1000 aastat. Keats on ühtlasi reserveerinud koha näituseks aastal 3018, kus plaanib oma fotodega näidata kliima muutumist.

"Kaamerad annavad inimestele võimaluse oma tegevusi vaadata ja modelleerida pikemas perspektiivis,” ütles Keats. See ongi kogu projekti mõte - näidata pikaajalisi kliimamuutusi Tahoe järvel ja ümbruses. 

Kõik neli üles seatud aparaati on Millenniumi pinhole-kaamerad ehk nõelaaugu kaamerad, mis on ilma objektiivita. Vasest tehtud Millenniumi kaamerad on lihtsad ja vastupidavad, nende tilluke avaus läbib 24 karaadist kuldplaati. Millennium kaamera disaini avalikustas Keats 2015 aastal.

Kaamerad on paigutatud järve lõuna, lääne, põhja ja idaosas ehk siis Heavenly Mountaini kuboris, Eagle Rocki, Tahoe järve ja Dam Harbori juures. Jonathon Keats külastas kohti kohaliku maastikufotograafi Ryland Westiga, kes võttis igast asukohast tavapärase pildi ning samuti ka pinhole-fotod, et anda aimu Millenniumi kaameratesse jäävatest kompositsioonidest.

Juba on ka allkirjastatud lepingud Tahoe kunstimaja- ja Sierra Nevada kolledžiga, kuhu on planeeritud fotonäitus aastal 3018.

Lisainfot antud artikli kohta saad lugeda siit. Ja kui tekkis huvi ise nõelaaugu kaamera proovimiseks, siis saad säärase endale ise teha kasvõi kingakarbist. Vaata õpetust näiteks siit.


Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee