Uudised

Adobe võib kasutada sinu fotosid treenimaks oma tehisintellekti

6 jaanuar 2023

Adobe on muutnud privaatsuse tingimusi ja lisanud sisuanalüüsi, mis võib koguda isiklikku infot, kuni sa selle eraldi ära keelad. Nii näiteks võib kasutusele võtta ka fotograafide tehtud portreed, et treenida tehisintellekti intelligentsust ja masina teadmisi parendada.

Tõenäoliselt on sisuanalüüsi sektor privaatsust ja isiklikku infot puudutava andmete kogumise ossa lisatud möödunud suvel, mil ettevõte viimati oma FAQ lehte uuendas ehk  August 10, 2022

Kasutaja privaatsuse ja isikliku info (Privacy and Personal Data) leiad konto ja turvalisuse sektorist (Account and Security section), mille alt liigud edasi pilveteenuste juurde (Creative Cloud web interface) ja valid sisuanalüüsi (Content Analysis). Sisuanalüüsis on näha, et isik lubab Adobel sisu analüüsiks kasutada õpetades selle abil oma tehisintellekti. "Adobe võib sinu isiklikku infot analüüsida kasutades tehisintellekti, et oma teenuseid ja tooteid parendada," on kirjas. Selle funktsiooni saab küll välja lülitada, kuid esmastes seadetes on see automaatselt sees. On ka väikeseid erandeid: nimelt sisu analüüsi väljalülitamine ei toimi beta või muude eelväljaande programmide puhul ega ka fotode puhul, mis on lisatud Adobe Stock müüki.

Veebiarendaja Baldur Bjarnason sõnas veebilehele Petapixel, et sisuliselt igaüks, kes kasutab Creative Cloud programmi peab ise selle optsiooni välja lülitama, kui sa just ei taha, et oleksid automaatselt info kogumise programmi lisatud. See hõlmab nii fotosid, videosid, audiofaile, teksti ja dokumentide faile samuti. Näiteks on automaatselt selle loa Adobele andnud Lightroomi kasutajad.

/Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee