Uudised

Adobe plaanib Photoshopi AI funktsioonid tasuliseks muuta

30 september 2023

Ilmselt on enamik Photoshopi kasutajatest tehisintellekti töötlemise abi juba proovinud, kuid nüüd on Adobe otsustanud need tasuliseks muuta ja seda ka neile, kes nii ehk naa Adobe teenuste kasutamise eest kuutasu maksavad. 

Photoshopi generative fill on AI toega funktsioon, mis võimaldab kasutajatel lisada fotole elemente, mida algsel pildil pole. See funktsioon meeldib paljudele loojatele ja on ilmselt üks populaarseimaid lisasid Photoshopi ajaloos. Hetkel on see tasuta kasutamiseks saadaval, kuid see muutub alates 1. novembrist 2023.

Uus nn hinnapoliitika näeb ette, et Generative Fill, Generative Expand, Text to Image, Generative Recolor vajavad edaspidi krediiti. "Kasutajad, kes tasuvad kuutasu kõigi Creative Cloudi rakenduste eest, saavad iga kuu 1000 tasuta krediiti, samas kui üksiku rakenduse kasutajad saavad 500 krediiti kuus," märgib Adobe koduleht. Kasutamata krediite ei kanta muuhulgas üle järgmisele kuule. Näiteks 100 krediiti saab osta hinnaga ca 5 eurot kuus. "Adobe märgib, et tööriist töötab ka pärast krediidi ammendumist, kuid aeglasemalt ja seda, kui aeglane on aeglane, saab näha juba tulevikus," vahendab veebileht Petapixel. 

Sisuliselt muutub sellega kogu hinnapoliitika, kuna varasemalt võis litsentsitasu maksev kasutaja teha muudatusi nii palju kui ta soovib. Nüüd aga ei saa kasutaja oma fotoga lõputult katsetada ilma, et ta lisatasu maksma peaks. Tõenäoliselt laieneb tulevikus antud mudel ka videotöötlustarkvarale, Premiere'ile või teistele Creative Cloudi programmidele.

Loe pikemalt Adobe kodulehelt: website. /Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee