Uudised

Aastavahetus ukse ees - katseta neid nippe

30 detsember 2022

Kui oled see, kel igal sammul kaamera kotis kaasas on, siis ilmselgelt ei suuda sa sellest käsi eemal ka aastavahetusel hoida. Fixthephoto veebisait jagab lõbusaid ideid, kuidas aastavahetuse pildid erilisemaks muuta.

Kasuta säraküünlaid - need annavad pildile sooja sära. Eriti lahe on, kui pildistad säraküünlaid hoidva inimese portree pimedas. Õues sama pilti tehes jälgi, et fotole ei jääks teisi valgusallikaid nagu autode tuled, reklaamid või foorid. Katseta ka pikka säri.

Poseeri koos diskopalliga - näiteks pane oma subjekt peoriietes vanni vedelema ja diskopalli käes hoidma, kus peegelkera ja riiete litrid heidavad lisaks modelli kehale ka vanni seintele mõnusaid valgusemustreid.

Haara pildile metallik värvi suured numbritega õhupallid - vali numbrikombinatsioon aastavahetuse aastast. Kulu neile on minimaalne, kuid piltidele annavad kohe peoga aastavahetuse meeleolu juurde.

Jõulukarrast kardinad - on kindlasti üks popimaid ja efektsemaid võimalusi luua pidupäeva portreedele uhke, kuid samas soodne taust. Lihtsalt kleebi need näiteks maalriteibiga seinale ja ongi fotonurk valmis (vt näidispilte loo all olevast lingist).

Kasuta jõulutulukesi - ma isiklikult pole neisse juhtmetesse keeratud portreepiltidest kunagi aru saanud, kuid nood tunduvad sellegipoolest popid olevat. Kui tahad ka sotsmeediapopp olla, keeruta jõulutulukesed oma keha ümber või hoia neid glamuurselt käes ja lase endast see kohustuslik pilt ära teha.

Confettid - tead küll neid pabertuutus olevad metalseid pisikesi tükke, mille saad pidupäeval lihtsalt õhku lasta? Kui sa hilisemat koristamist ei pelga, võib nii isegi mõne päris toreda pildi saada. Kasuta suurt ava (nt F2,8) ja säri 1/200 ümber. Kui oled confettid laiali paugutanud ja põrand on sädelevaid tükke täis, lase oma modellil ka põrandale pikali visata ja tee mõned klõpsud ka nii. Kui modell on isu täis vedelenud ja pikali pildid ka tehtud, lase tal istukile tõusta ja peod neid vidinaid  täis võtta ning siis nood uuesti laiali puhuda. Sina aga muudkui pildista, samal hetkel kui modell glamuurselt puhumisega ametis on.

Kingipakid - kui sa pole jõuluks saadud kingipakke veel avada suvatsenud või on sul niisama tühjad pappkastid kuuse alla õhustiku loomiseks kinkideks pakitud, lase oma modellil ka nende taustal poseerida. Või nende peale istuda. Kasuta fantaasiat! Nagunii pole neid tühje pappkaste enne järgmist jõulu vaja ja sa ei tahaks ju samasuguseid kasutada. 

Kõik korraga - mahuta pildile kõik eelpool mainitud aksessuaarid ja proovi üks lõbus grupipilt üles võtta.

Vaata teisigi ideid ja pildinäidiseid siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee