Uudised

Aasta pressifoto - vardasse tõmmatud trussikud ja Vene lipp

19 veebruar 2022

Reedel avalikustati 2021 parimad pressifotod ja -videod ning avati traditsiooniline pressifotode näitus Tallinnas Viru Keskuses. 

2021. aasta uudisfoto võitja on Postimehe fotoreporter Madis Veltman fotoga meeleavalduselt Navalnõi toetuseks, mis sai ka Aasta pressifoto 2021 preemia. Veltmani sõnul oli juba nominendiks saamine tõeline üllatus ning võidulootus oli tema isikliku hinnangu kohaselt väike. "Panustasin, et uudisfoto kategooria võidab "Matus ja meeleavaldus" ja aasta pressifotoks saab spordipilt vehklejate olümpiavõidust," avaldas ta. "Vehklejate pildile on hästi jäädvustatud see emotsioon, mida ilmselt väga suur osa eesti rahvast veidi lahjemal kujul ka telekate ees tundis kui olümpiavõit koju tuli - üks tõeliselt positiivne emotsioon ühte halbade uudiste aastasse!" lisas ta.

Aasta pressifoto preemia sai aga tänavu just Madis Veltmani foto vardasse tõmmatud trussikupaariga meeleavalduselt, mitte matus ega vehklejad. 23. jaanuaril 2021 toimus Tallinnas Vabaduse väljakul ja Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonna ees meeleavaldus 17. jaanuaril Venemaal vahistatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi toetuseks. Navalnõi enda sõnul tunnistas FSB keemiarelvade ekspert Konstantin Kudrjavtsev üles, et föderaalne julgeolekuteenistus üritas meest tappa pannes tema aluspükstesse närvimürki. Sellest inspireerituna otsustas üks Navalnõi toetaja sümboolselt ühe trussikupaari vardasse tõmmata. Tema kõrval ilutses ka teine protestide sümboliks saanud ese – Putini palee 700€ hinnasildiga WC-potihari.

Parim olemusfoto - Andres Putting Ekspress Meediast fotoga “Sinimustvalgelt punasel vaibal ühel sammul tulevikule vastu.” 
Parim portreefoto - Erik Prozes Postimehest fotoga Kabuli raamatukaupmehest. 
Parim spordifoto - Ekspress Meedia fotoreporter Argo Ingver fotoga “Ei ole halba suusailma.” 

Valminud on ka trükisoe “Eesti Pressifoto 2022” aastaraamat.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee