Uudised

Aasta pressifoto ja uudisfoto 2020 on Liis Treimanni Teine laine

7 märts 2021

Äripäeva fotoreporter Liis Treimann pildistas Aasta pressifoto 2020 tiitli pälvinud fotoseeria mullu detsembris riigi suurimas puhangukoldes Ida-Virumaa haiglate koroonaosakondades.

"Kevadel, pandeemia alguses kajastas maailmameedia meditsiinitöötajate rasket tööd ja jäädvustas ajalugu, kuid Eestis ei õnnestunud haiglatesse sisse pääseda," kirjeldas Liis Treimann fotoseeria sünni eellugu. Teise laine ajal ei andnud Treimanni hing rahu, kuidas saab nii eriline aasta mööda minna ilma, et see piltidena ajalukku talletataks. "Tahtsin näha, mis olukord haiglates päriselt on ja miks Eestis neid hetki ajaloo jaoks jäädvustada ei saa," kirjeldas fotograaf ideest teostuseni liikumist. "Võtsin talvel ühendust kõigi suuemate haiglatega ja samal ajal, kui Ida-Virumaast sai Eesti suurim kolle, õnnestus mul sisse pääseda nii Narva kui ka Ida-Viru keskhaiglasse," lisas Treimann.

Liis Treimanni sõnul on tema fotoseeria justkui kummardus kõigile neile, kes viirusega haiglas võitlevad. "Tänud ka neile, kes mind haiglas juhendasid ja reegleid jälgisid, nende õdede ja arstide rahulik meel aitas ka mul häirimatult oma tööd teha."

Aasta Pressifoto tiitliga nomineeritud fotoseeria “Teine laine. “Kui intensiivis on kas või üks vaba koht, on mu hing rahul.” sai ühtlasi ka aasta uudisfoto tiitli.

Lisaks jagati preemiad parimale olemus-, spordi- ja portreefotole. Kõiki võitjaid premeeriti rahaliste auhindadega. Parimad fotod lähevad traditsioonilisele Eesti Pressifoto näitusele, mis on plaanis avada aprillis Viru keskuses, peale koroonapiiranguid. Peale seda liigub parimate pressifotode näitud ringi üle Eesti.

Preemiate jagamise päeval, 5. märtsil, esitleti samas ka veebiraamatut „Eesti Pressifoto 2021“, mis annab põhjalikuma ülevaate. Tutvu täpsemalt siit.

*

Aasta pressifoto: Liis Treimann Äripäevast fotoseeriaga “Teine laine. “Kui intensiivis on kas või üks vaba koht, on mu hing rahul.”

Parim uudisfoto: Liis Treimann Äripäevast fotoseeriaga “Teine laine. “Kui intensiivis on kas või üks vaba koht, on mu hing rahul.”

Parim olemusfoto: Stanislav Moškov Õhtulehest fotoseeriaga „Rahvusballett karantiinis”. Fotoseeria on tehtud Eesti Rahvusballeti trupist eriolukorra ajal.

Parim spordifoto: Postimehe fotoreporter Tairo Lutter fotoga “Esinumber”. Foto on tehtud Eesti tennise esinumbrist Anett Kontaveitist kodusel Fed Cup turniiril.

Parim portreefoto: Andras Kralla Äripäevast fotoga “Visionäär”, millel on Jaan Manitski, kes arendab kodukülas Viinistul kunstielu.

 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee