Uudised

Aasta Loodusfoto on Taru Rantala Õhtukell

26 oktoober 2018

Oktoobri lõpus selgus Soomes parim loodusfoto, mis valiti 14 000 pildi seast. Esimest korda ürituse toimumise 38 aasta jooksul võitis naine.

Soome Fotograafide ühenduse esindaja sõnul on värskendav, et peale nii paljusid aastaid on võitnud naine. Üheks põhjuseks on, et viimase viie aastaga on naiste arv looduspildistamises massiliselt kasvanud. “Tehnika arenguga ja naiste lisandumisega loodusfotograafiasse on tulnud piltidesse täiesti uusi vaatenurki,” tõdes ühenduse kõnemees Kari Wallgren ja lisas, et ka ühenduses olevate naiste liikmelisus on lausa kolmekordistunud.

Võidupildi autor Taru Rantala peab enda sõnul lugu lähikaadritest ja tema eesmärk on emotsioon, mida pilt vaatamisel tekitab. “Olen kellukesi niitudel alati imetlenud, kuid võidufotol loob erilise tunde kellukese ees laskuv õhtupäike,” ütles Rantala.

Ka kohtunikud kiitsid võidupildi emotsiooni - kellukese värske sinine pilkupüüdev õis, mille vastandina rahulik sügav taust. Pilt tekitab kohtunike sõnul lõputu suvise soojuse õhkkonna.

Põhjamaade suurimat loodusfoto võistlust korraldab Soome Loodusfotograafide ühendus, kuhu kuulub 2800 looduspiltnikku. Võidufoto valiti 14 000 foto seast, mis oli saadetud umbes 900 erineva fotograafi poolt. Parimatest loodusfotodest pannakse kokku näitus, mis tiirleb järgneva aasta jooksul ümber Soome. Aasta Loodusfoto eesmärk on näidata Soome looduse mitmekesisust.


Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee