Uudised

8 pulmafotograafia trendi aastal 2022

11 november 2021

Moeajakiri Vogue avaldas kaheksa trendi, mis 2022 pulmafotograafiat kujundavad. Kui 80ndatel oli domineerivaks formaalses stiilis stuudios tehtud foto, siis täna suundub pulmafotograafia järjest enam autentsuse poole, mis on sellegipoolest hoolikalt läbimõeldud.

Fotograaf Tara Pearce rääkis Voguele, et läbi põimuvad filmi ja teiste digitaalsete meediumite elemendid, mis panevad pildid elama. Kui lisada sinna kaasaegsed töötlemise võimalused, saamegi perfektse koosluse. Filmilik esteetika on säärase romantilise sündmuse jaoks ideaalne.

Ajakirja stiilis fotod: Pearce'i sõnul näeb aina enam pulmaportreesid, mis oleks justkui ajakirjale pildistatud. Läbimõeldud elemendid nagu kotid, päikeseprillid, kabrioletid ja stuudiotaustad annavad järjest enam ilmet. Fotograaf soovitab mitte ainult romantilisi vaikportreesid kaadrisse püüda, vaid paigutada noorpaar näiteks lemmikbaari kokteilile või sättida renditud kabrioletist välja astuma, et fotodele rohkem isikupära ja ehedat emotsiooni anda. Ka paarid ise on rohkem teadlikumad piltidest ja stilistikast, mida nad saada soovivad.

Ehedad pulmatseremoonia fotod: Viimased kaks aastat on suletud piirid tähendanud suuremat eraldatust ja seega on 2022 pulmad suurepärane viis terve perekonna-suguvõsa taasühinemiseks. See tähendab, et ehedad tseremoonia ja ka pulmapeo jäädvustused saavad veelgi väärtuslikumaks kui seni need seda olnud on. Pruutide puhul on jätkuvaks trendiks riiete vahetamine peale ametliku osa lõppu, mis tähendab üldjuhul vabama peokleidiga pidustuste jätkumist, milles saab mugavalt tantsida ja seega ka lõbusamaid peopilte jäädvustada.

Pehme valgustus: tugevad kontrastid ja erksavärviline järeltöötlus on jäänud minevikku, järjest enam pruutpaare otsib fotograafi, kelle pildid on pehme ja romantilise joonega. Pehmed nahatoonid ja fotod õhtuse kuldse valguse ajal on need, mis niipea ei kao. 

Hollywoodi välgud: kui päevasel ajal otsitakse pehmet valgustust ja romantilist stiili, siis öös näeme nooruslikku ja väljapaistvat lähenemist, kus välklampidega Hollywoodi stiilis pildistamisel on suur osa. Välkudega rõhutatakse pidustuste glamuuri ja maagilist atmosfääri.

Euroopalik minimalism: enamik pruutpaare eelistavad abielluda kodu läheduses, kuid arvestades eelnevaid reisimise piiranguid, on inimeste reisihimu kasvanud. Austraalia Vogue usub, et pulmades kasutatakse palju euroopalikke elemente näiteks nagu stiliseeritud lillede ja installatsioonide seinu. Eelistatud on klassikaline kompositsioon, kus tähelepanu pälvivad päeva üksikasjad, mis räägivad omakorda suurema loo.

Šampanja tornid: need on ilus viis pidustuste alustamiseks ja kindlasti jätkub see trend ka 2022 aastal.

Kaunistatud koogid: pulmatordid pole mitte lihtsalt söök, vaid pigem kunstiteos. Trendiks on saamas tordid, millel on väikene ilutulestik - see üllatab külalisi ilusa valgusmänguga ning võimaldab teha ka erilisi fotosid.

Sügavad rohelised ja virsikuvärvi toonid: need on kaks värvi, mis oma võidukäiku 2022. aastal jätkavad. Pole ime, kui muudatusi näeb ka pulmakleidi värvis. Järjest enam pruute valib klassikalise valge kleidi asemel elevandiluu või šampanjatooni kleidi, inspireerituna moelavadel nähtutest.

Originaalartikli koos pildinäidistega leiad siit. Vaata ka artiklis usutletud fotograafi kodulehekülge.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee