Uudised

8 parimat rakendust telefonifotode tuunimiseks

3 juuni 2021

Oled telefoniga pildistaja ja tahaksid fotod uuele tasemele viia? Tutvu kaheksa tasuta ja tasulise fotode redigeerimise rakendusega, mida soovitab veebikiri Cnet. Head katsetamist.

1. Snapseed on tasuta rakendus nii iOS kui Android süsteemile ja selle omanikuks on Google. Paranda säritust ja värve, kasuta erinevaid filtreid alates vanaaegsest stiilist kuni modernseni või katseta HDR-i. Rakendus on täielikult tasuta.

2. Lightroom on samuti mõeldud nii iOS kui Android süsteemidele ja pakub osaliselt tasuta funktsioone, täielik ligipääs maksab alla 5 euro kuus. Adobe Lightroom on fotograafide seas sama palju armastatud nagu Photoshop ning selle kasutusvõimalused on väga avarad. Saad reguleerida müra, värve, valgust, kasutada ja luua erinevaid filtreid, muuta pilti heledamaks või tumedamaks, lisada teravust ja muudki.

3. Adobe Photoshop Express rakendus: iOS või Android. Väga sarnane Lightroomiga, kuid suuremate võimaluste ja tööriistade arvuga, saab sünkida cloudiga. Palju filtreid ning võimalus teha fotodest erinevaid kollaaže.

4. Prisma iOS ja Android süsteemile maksab alla 8€ kuus või ca 25€ aastas. Sellest rakendusest tavalisi filtreid või tööriistu ei leia, pigem saad selle abil oma fotodes luua kiiksuga kunstiteoseid. Mitmed filtrid on inspireeritud kunstnikest nagu näiteks Salvador Dali või Picasso. Märkimisväärne on, et iga filter ei pruugi sinu tehtud fotoga sobiv olla - osad neist on efektsed just portreedel ja teised maastikel. Igal juhul tasub katsetamist - kui leiad filtrile sobiva foto, on see vaatamist väärt.

5. Bazaart iOS maksab samuti alla 8€ kuus või veidi üle 40€ aastas. On mõeldud vaid Androidile. Monteerimise ja kollaažide loomise tööriistad võimaldavad erinevate elementide kombineerimist alustades fotodest ja lõpetades teksti ja graafikaga. Sellel rakendusel on olemas ka tööriist, mis kustutab näiteks portreefoto tausta ja saad selle hõlpsalt uuega/eriefektidega asendada. Platvormil leiad ka erinevaid tööriistu loomaks kollaaže oma Instagrami lugude juurde. Inspiratsiooni leiad siit: Bazaart's Instagram page.

6. Photofox iOS rakenduses on samuti mugav tausta eemaldamise tööriist ning võimalus see uuega asendada. Lisaks erinevad efektid, mille pead ise järgi uurima.

7. VSCO iOS ja Android - osad funktsioonid on tasuta, täielik ligipääs maksab umbes 18€ aasta koos 7-päevase tasuta proovimise võimalusega. Rakendus alustas kõigepealt Lightroomile presettide loomisega. Tänaseks on VSCO pigem kunstiliste filmilike värvifiltritega rakendus. Filtreid on palju ja kaasatud on ka erinevad stiilid Fujifilmi, Kodaki ja Ilfordi filmide efektiga. Lisaks leiad omajagu erinevaid mustvalgeid filtreid.

8. PicsArt iOS ja Android, osaliselt tasuta või aastatasuga veidi üle 40€. Siit leiad nii põhifunktsioonid, kus saad redigeerida foto kontrasti või valgustust, muuta värve või üleüldse teha oma fotost maal või muu kunstiteos. Ka selfiedele on mõeldud - siin saad redigeerida nii tooni kui näokuju. Tegu on väga populaarse rakendusega näiteks Instagrami kasutajate seas.

 

Originaalloo leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee