8 parimat fotograafia veebirakendust
12 november 2019
Veebileht Fstoppers avaldas möödunud nädalal kaheksa parimat veebirakendust, mida igal fotograafil vaja võiks minna.
1. Pixlr: Pildi Töötleja
Pixlr on kõik-ühes fotode töötlemise programm, mis on sarnane Lightroomile. Seal saab fotosid lõigata, muuta, lisada filtreid, retušeerida jne. Pixlr toetab ka kihtide lisamist, kus piltidele saab juurde panna joonistusi ja tekste. Pixlr X on HTML5 versioon ning seda peetakse võimsaks, kiireks ja boonusena on see ka tasuta.
2. Clipping Magic: Tausta Eemaldaja
Clipping Magic teeb vaid ühte asja, kuid teeb seda hästi - see eemaldab pildi tausta. Sisesta oma foto, märgi rohelisega 1-2 kohta objektil, mille soovid taustast eraldada ja lisa 1-2 punast markerit taustale ning programm teeb ülejäänu sinu eest. Programm pole küll tasuta, kuid see on väga efektiivne. Kõige soodsam pakett maksab 3.62€ kuus ja sellega saad redigeerida kuni 15 fotot. Sarnane teenus on ka Photoscissors, kuid see pole nii võimekas ja lubab sul alla laadida madalama resolutsiooniga fotod.
3. Zamzar: Raw Failide Konverter
Zamzar on üks paljudest veebis leitavatest faili konverteritest, mis toetab üle 1200 erineva faili formaadi. Programm pärineb aastast 2006 ja kui oled olnud pikaajaline interneti kasutaja, oled tõenäoliselt isegi seda programmi juba kasutanud. Zamzari saab kasutada tasuta, kuid on olemas ka püsikliendiprogramm koos lisateenustega.
Kui sul on vaja teha näiteks PDF failist DOCX ja seda siis redigeerida, pole see Zamzaris mingi probleem. See toetab ka RAW failide konvereerimist. Näiteks Nikon D700 NEF faili saab seal hõlpsalt muuta JPEG failiks ning seda edasi redigeerida Pixlr programmis.
4. Dermandar: Panorama Stitcher ehk Piltide Ühendaja
Alles mõned aastad tagasi oli panoraampiltide kokku ühendamine niivõrd keeruline protsess, et vajas eraldi asjatundja abi ja teadmisi, rääkimata kiirest PC arvutist.
Dermandar on lihtne ja vajab toimimiseks vaid Adobe Flash rakendust ning see kleebib pildid kokku peaaegu kohe peale nende üles laadimist. Pildid saab alla laadida täisresolutsioonis. Test näitas, et fotode ühenduskohti väga lähedalt vaadeldes, pole need täiuslikud, kuid teisalt - kui vajad kiiret lahendust, on kvaliteet siiski piisavalt hea.
Sarnaseid programme, kus panoraampilte kokku kleepida saab, leiad siit.
5. PhotoPills: Kaamera Kalkulaator
PhotoPills on fotograafi tööriistakast ja seda peamiselt nutitelefoni kaudu. Veebilehte tasub külastada eriti sektori “kalkulaatorid” pärast, mille kasutamiseks peaks igal fotograafil olema põhjust. Kalkuleerida saab näiteks teravussügavust, hüperfookuskaugust jm.
Sarnast teenust pakub ka StudioJPIC.
6. ColoriseSG: Mustvalge Foto Värvija
ColoriseSG pakub võimalust monokroomsete fotode värvilisteks muutmist. See on loodud mõeldes vanadele perealbumitele, mida igaühel meist kodus leidub. Seegi programm pole täiuslik, kuid teeb oma töö siiski meeldivalt hästi (näidispilte näed artikli all olevalt originaalloo lingilt). Hea võimalus anda oma vanadele fotodele uus elu ja miks mitte printida uus värviline foto jõuludeks oma vanale sugulasele!
7. Fotor: Fototoimetaja ja Disainer
Nii nagu Pixlr, on ka Fotor fototöötlusprogramm, kuid teeb lisaboonusena ka kollaaže ja lihtsamaid disainitöid. Programm on funktsionaalne ja tasuta - see võimaldab ligipääsu kõigile põhifunktsioonidele nagu pildi lõikamine, keeraline, värvide/valguse muutmine, suuruse muutmine ja kurvid. Lisaks saab kasutada mitmesuguseid lisaefekte ja filtreid ning siluda näiteks näonahka; fotodele saab juurde panna raame, tekste. Programmi eesmärk on foto redigeerimine selle algusest lõpuni ja seda vajadusel edasi toimetada kollaažide ja disaini äppides. Programmi juures on ka tasulisi lisateenuseid.
8. Fotograafi Efemeer
Fotoäpp, mis on eriti hinnatud maastiku fotograafide seas on TPE ehk The Photographer's Ephemeris (samuti ka PhotoPills). TPE programm on täiesti tasuta kasutamiseks, sel on veebirakendus ja koduleht. Kui sul on vaja teada päikesetõusu/loojangu, kuuvarjutuse vms aegu ükskõik, kuskohas ja ükskõik, mis ajal, siis see programm on sinu jaoks!
Originaalartikli leiad siit.
Enriika Vunk
uudised@eestifoto.ee