Uudised

8 asja, mis peavad fotokotis kindlasti kaasas olema

9 oktoober 2020

On mõned tooted, mis võiksid igal fotograafil lisaks kaamerale fotokotis olla. Vaata allpoolt, millised ja miks.

1. MÄLUKAART

Võta alati kaasa vähemalt üks ekstra mälukaart lisaks kaameras olevale. Ikka juhtub, et kaameras olev mälukaart on täis ja seda ei saa seetõttu uue sessiooni jaoks kasutada. Mälukaart ei kaalu peaaegu midagi ja ruumi see ka kotis ei võta - seega pole mingit vabandust, miks mõni üleliigne mälukaart fotokotis olema ei peaks.

2. MIKROFIIBER LAPP

See on üks praktilisemaid ja odavamaid tooteid, mis fotograafi kotis olla võib. Seda kasutatakse peamiselt küll kaamera või objektiivi puhastamiseks, kuid vajadusel saab mikrofiiber lapi sisse mähkida ka tarvikuid - mälukaardid, objektiivid või välgud. Ja nii ära hoida nende kahjustused/kriimud.

3. KILEKOTT

Jääd vihma kätte - kõigil juhtub! Seetõttu ole enne kodust väljumises kindel, et fotokotti on pakitud ka lihtne kilekott. Kui peaksid paduvihma kätte jääma, saad kilekoti oma kaamerale ümber tõmmata ning teha sinna augu, kust objektiiv välja mahub. Nii jääb kaamera kuivaks ja saad ikkagi oma täiusliku pildi kätte!

4. MINI STATIIV

Täissuuruses statiivi igapäevane kaasaskandmine võib tunduda tülikas ja mitte kuigi praktiline. Väikene statiiv on kompaktne ja võib sind mõneski olukorras ära päästa pakkudes vajalikku tuge seal, kuhu suur statiiv isegi ei mahuks - puude peal, seintel või muudel ebaühtlastel tasapindadel. Statiiv on suureks abiks ka pimedas pildistamisel.

5. VÄLK

Välk annab lisavalguse seal, kus seda vajaka jääb. Välku kasutades annad oma pildile uue sügavuse ja dimensiooni.

6. AKU

Kogu päeva kestev pildistamine tõmbab kaameras oleva aku tühjaks, eriti kui armastad aktiivselt LCD ekraani kasutada. Pidev kaamera sisse-ja väljalülitamine kasutab samuti palju energiat. Ole kindel, et varuaku või mitu on kaamerakotis laetult ootamas. Vastasel juhul võid poole sessiooni peal kotid pakkida ja koju minna.

7. OBJEKTIIV

Juhul, kui sul on vahetatavate objektiividega kaamera, kindlusta, et vähemalt üks ekstra objektiiv oleks kotis igaks juhuks kaasas. See annab sulle suurema valikuvabaduse piltide tegemisel, kuid aitab hädast välja ka juhul, kui parasjagu eesoleva objektiiviga peaks õnnetus juhtuma.

8. MANUAAL

Manuaali kaasaskandmine pole iga fotograafi jaoks just tavapärane, kuid võib päästa sinu päeva! Hoia seda kotis alati kaasas.

 

Originaallugu: James Cottis, Photo Cameras Online

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee