Uudised

7 nippi, kuidas oma kass või koer pildile püüda

11 aprill 2021

Kui oled seni oma karvast lemmikut tulutult pildistada püüdnud, siis need seitse nippi peaks su järgmised pildid oluliselt paremaks tegema.

Lasku oma karvase lemmiku silmapiirile: selle asemel, et pildistada istudes või seistes, proovi pilt teha hoopis lamades, et oleksid loomaga samal kõrgusel. Parimad loomaportreed sünnivad just nii.

Järjepidev autofookus: kasuta seda, et pilt võimalikult terav saaks ja looma ootamatu liikumine foto kvaliteeti ei mõjutaks. Loomi on vaat, et keerulisemgi pildistada kui väikeseid lapsi, kuna karvaste lemmikute liikumist ette aimata ei saa. Niisamuti on peaaegu võimatu oma kassi vaikselt istuma ja poseerima panna. Järjepidev autofookus aitab selle mure hõlpsalt lahendada, kuna see niiöelda jälitab looma liikumist ja hoiab pildi teravana.

Burst Mode: võimaldab ühe päästikule vajutusega teha järjest nii mitu kaadrit, kuni päästikut all hoiad. Hiljem saad parima pildi välja selekteerida ja suur on tõenäosus, et vähemalt mõni kaader jäi perfektselt terav.

Avaprioriteediga automaatrežiim: kui loom liigub ringi ja valgusolud muutuvad koos tema asukohaga, on avaprioriteediga pildistamine parim lahendus. Kasuta seda režiimi, et saada hägune taust või nii tausta kui ka esiplaani teravustamiseks. Kasutaja valib ava ja kaamera valib säriaja parima tulemuse saavutamiseks.

Otsi valgust: seda punkti võib lausa kõige tähtsamaks pidada. Lõpeks on just valgus see, mis pildi joonistab. Kui oled toas, pildista võimalusel akna valguse juures. Proovi võimalusel looma nägu valguse poole vaatama panna. Väljas pildistades on parim, kui päike on pilve taga, siis on valgus pehme ja terav päike ei kõrveta pilti ära ning pildile ei jää ka inetuid varje. Katseta pildistamist ka nii, et päikesevalgus jääb looma selja taha ja annab nii lemmiku näole maheda valguse. Kui pildistad metsas, siis proovi teha foto nii, et lemmik on metsatuka ääres (nii nagu metsatukk oleks tuba ja sealt väljapool olev valgus oleks aken). Kui pildistad otsese päikesevalguse käes, siis säti end nii, et päike jääks lemmiku õla taha ning kasuta väikest reflektorit, et lemmiku näolt päikesega tulnud varje mahendada.

Fokusseeri silmadele: tee seda iga kord, kui päästikule vajutad. Kui looma nägu pole otse sinu poole, siis fokusseeri silmale, mis on sulle lähim. Katseta ka detailseid pilte kasvõi lemmiku sabast või jalgadest - sel juhul fokusseeri just sellele osale, mida eriti teravalt kaadrisse püüda tahad.

Püüa tähelepanu: nii nagu inimeste pildistamisel, kus suhtled ja juhendad, nii tuleb ka loomaga käituda, kuid tema iseloomust lähtudes. Vahel aitab looma nime hüüdmine ja vahel mõne lemmiku mänguasjaga piiksutamine, et loom just sobivas suunas vaataks. Kui oled looma treeninud, võid teda käsklusega istuma või lamama suunata ja seejärel tubli töö eest maiuspalaga premeerida.

 

Allikas: Fstoppers

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee