Uudised

65 filmi fotograafiast

21 veebruar 2021

Photodoto veebilhekülg on pannud kokku soovituse erinevatest fotoalastest filmidest, mille mõned näited koos lühikirjeldusega leiad allpoolt.

Kui uus ajastu on tavapärase töörütmi kõrvale rohkem vaba aega jätnud, saad seda ära kasutada näiteks fotograafiaalaste filmide vaatamisega. Enesearengule kulutatud aeg on alati targalt "raisatud" aeg. Toome siinkohal välja kümne filmi lühikirjeldused. Artikli lõpust leiad viite täielikule nimistule.

 

Bill Cunnigham New York: Põnev dokumentaal veteranfotograafist, kellest sai moefotograaf. Kaunis lugus sellest, kuidas Cunnigham lähenes moele, fotograafiale ja elule. Temast sai ka New York Timesi märkimisväärne kaastöötaja pildistades elu ja moodi. Film annab hea ülevaate fotograafi elust. Vaata näiteks Amazon Prime platvormilt või tutvu treileriga IMDB lehel.

War Photographer / Sõja Fotograaf: James Nachtwey on fotograaf, keda peetakse maailma parimaks sõjafotograafiks. Dokumentaalfilm pole ainult lugu sõjast, vaid ülevaade Nachtewey sügavast maailmast fotograafiast lähtudes. Film kajastab rahutusi Jakartas, sõda Saksamaal, Lõuna-Aafrikas ja isegi New Yorgis. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või tutvu treileriga IMDB lehel.

Visual Acoustics / Visuaalsed Akustikad: See dokumentaal räägib maailma parimast arhitektuurifotograafist Julis Shulmanist. Ta on kaadrisse püüdnud imelist arhitektuuri modernsetelt arhitektidelt alates 1930. Tema eesmärk on tuua kaasaegse arhitektuuri ilu massidesse. Filmi saad osta siit lingilt: Buy. Vaadata saab ka Amazon Prime platvormilt või tutvuda IMDB lehel treileriga.

What Remains: The Life and Work of Sally Mann / Sally Manni Elu ja Töö: Sally Manni elu ja töö kunstniku perspektiivist. Film keskendub rohkem kui fotograafiale hoopis Manni sisemistest võitlustest kunstnikuna. Sobib neile, kes fotograafiaga enam tuttavad on. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või vaadata Amazon Prime platvormilt. Tutvu treileriga IMDB lehel.

City of God /Jumala Linn: Auhinnatud tõsielul põhinev lugu. Paljud neist, kes filmi on näinud sõnavad, et olenemata sellest, et see oli nende lemmik film, ei vaataks nad seda uuesti kogu emotsionaalse virrvarri tõttu, mis vaatajaid valdas. Film leiab aset 1960ndatel Rio de Janieros ja näitab jõhkrat päriselu ja ellujäämist narkomaailma keerulistes tingimustes. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või vaata Amazon Prime platvormilt. Treiler: IMDB.

The Genius of Photography/ Fotograafia Geenius: BBC dokumentaalfilm mitte fotograafist, vaid fotograafiast. Avasta fotograafia ajalugu, tehnoloogiat, erinevaid fotograafia stiile. Suurepärane film, mis hõlmab endas ka intervjuusid maailmatuntud fotograafidega. Filmi saad osta siit lingilt: Buy, tutvu IMDB treileriga.

Henri Cartier-Bresson: The Impassioned Eye /Pettumatu Silm: See on üks neist "peab vaatama" filmidest. Henri Cartier-Bresson on tuntud väga mitmete fotograafias oluliste faktide poolest: ta on Magnum Photos korporatsiooni asutaja, tänavafotograafia "isa" ja päriselu fotograafia geenius, kes oskab pildid elama panna. Film räägib tema elust, fotodest ja kohtadest, mida ta külastanud on. Loomulikult ka tema vaadetest fotograafiale. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või Amazon Prime Video. Treiler: IMDB.

Annie Leibovitz: Life Through a Lens /Elu läbi Läätse: Fotograaf, kes ei vaja tutvustamist. Annie Leibovitz on tuntud portreefotograaf, keda teatakse ka staaride pildistajana nagu näiteks John Lennon, Demi Moore või teised. Dokumentaalfilm räägib kunstniku elust fotograafina ja ka tema isiklikust elust. Kriitikud on öelnud, et film räägib enam isiklikust elust ja sügavust jääb puudu kirjeldamaks tema kunstilist poolt, kuid päris kindlasti õpib vaataja sellest filmist midagi olenemata sellest, mis tasemel fotograafiga on vaataja näol tegu. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või vaata Amazon Prime platvormilt. Treiler: IMDB.

The Bang Bang Club /Bang Bang Klubi: Olenemata sellest, et tegu on tavalise filmiga esindab see kenasti kõiki moraalseid dilemmasid, ohte ja fotoajakirjanike mõtteviise. Filmitud Lõuna- Aafrikas 90ndatel, kus fotograafid Greg Marinovich, Kevin Carter, Ken Oosterbroek ja João Silva viivad sind unustamatule reisile vaadates läbi nende läätse. Filmi saad osta siit lingilt: Buy või vaata Amazon Prime Video lingilt. Treiler: IMDB.

Proof / Tõestus:

Pimedaks jäänud mees teeb fotosid, et jäädvustada tundeid ja näha maailma. Aga kuidas ta "näeb", mida ta on pildistanud ilma kedagi usaldamata? Filmi saad osta siit lingilt: Buy või Amazon Prime Video. Treiler: IMDB.

 

Kui tunned, et neist filmidest jääb väheks või ei leidnud midagi, mis sind tõeliselt köidaks, vaata kogu nimistut (65 filmi) ja vali siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee