Uudised

25 fotograafi kutsuvad lemmikuid vaatama

18 veebruar 2022

Fotografiska kutsub alates homsest uuele näitusele, kus peamise tähelepanu saavad inimese truud kaaslased ehk lemmikloomad.

"Väljapanekuga soovime avaldada austust meie kaaslastele ning nende kujutamisele Lääne kunstitraditsioonis ja popkultuuris, nii suuname rambivalguse loomadele ja vaatleme neid kõikvõimalikest külgedest: inimese kaaslaste, staatusesümbolite, sõprade ja pereliikmete ning kunstiteostena," kutsub Fotografiska.

Luubi alla pannakse inimese ja tema lemmiku side, mis tekkis enam kui 14 000 aastat tagasi, kui inimesed õppisid loomi kodustama. Eksponeeritud on 25 kunstniku tööd, kelle hulka kuuluvad maailmakuulsad fotokunstnikud nagu Martin Parr ja Elliott Erwitt. Näitusel on eripalgelisi teoseid erinevatest koduloomadest. Näiteks Gerrard Gethings’i humoorikatest ja värvikatest portreedest pealkirjaga "Kas sa sarnaned oma kassiga?", kuni Martin Usborne'i poeetilise seeria "Kus jahikoerad puhkavad" ehk Hispaania maastike taustal hüljatud jahikoeri kujutavate kaunite diptühhonideni. Dolly Faibyshevi teosed "Näituse parimad" näitavad täiuseni sätitud loomi Westminsteri koeranäituselt, kus esmatähtis on imidž, prestiiž ja reeglitele vastav käitumine. Lisaks koertele ja kassidele on näitusel esindatud veel näiteks papagoid, kilpkonnad, kalad, hamstrid ja tuhkrud. 

Lemmikloomad õpetavad empaatiat, vastutust ja armastuse väljendamist, nad leevendavad inimese üksindust. Näitus jääb üles kuni 12. juuni 2022.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee