Uudised

18 lugemist väärt fotoajakirja 2021 aastal

8 mai 2021

Fotograafia on ala, kus järjepidev õppimine on vältimatu ning fotoajakiri on üheks mugavaks enesetäiendamise viisiks, olenemata sinu hetke tasemest. Allpool on välja toodud 18 inglisekeelse fotoajakirja lühiülevaade.

Amateur Photographer on ajakiri, mille esimene number ilmus juba aastal 1884 ja on vanim iganädalane fotoajakiri fotoamatööridele. Ajakirja saab lugeda veebis või tellida koju ja seal ilmuvad fotoalased uudised ning ülevaated, õpetused ja arvamuslood.

Aperture on tõsiseltvõetav fotoajakiri, see jagab peamiselt ispireerivaid töid ja ideid, mis võiksid huvi pakkuda professionaalsetele fotograafidele. Ajakirjas pole õpetusi, kuidas midagi teha.

B&W keskendub suures osas kunstile ning avaldab mustvalgeid töid nii nagu ka nimest (Black & White) eeldada võib. Erinevad teemad nagu töötamine dokumentaalfotograafina või fotokonkursidel osalemine.

Click on kaasaegsele fotograafile mõeldud ajakiri ja omab eraldi sektorit suunitlusega naistele. Seal all on näiteks ka fotohuviliste emade blogi. Ajakirjas leiab nii inspireerivaid fotosid, tehnika ülevaateid kui ka õpetusi. Ilmub kuus korda aastas ja saab tellida nii veebiajakirjana kui paberil.

Digital Camera keskendub DSLR ja hübriidkaameratele. Jagab nii tehnikauudiseid, inspiratsiooni kui ka õpetusi. Sobib ennekõike amatööridele, kuid ka profid leiavad sealt endale põnevat lugemist ja nõuandeid. Ilmub nii veebis kui paberil.

Digital Photo on fotoentusiastidele ja jagab õpetusi, kuidas midagi teha. Ajakiri korraldab nii fotokonkursse, kirjutab ülevaateid fototehnikast ja jagab põnevaid kolumne. Peamine fookus on, kuidas pildistada paremaid pilte, valida fototehnikat või parendada oma pildistamise oskusi. Sel on eraldi veebiblogi, kus jagatakse näpunäiteid ja nippe.

Digital Photo Pro on eelneva "suur vend" ning oma olemuselt ja teemadelt väga sarnane, kuid suunab oma tähelepanu proffessionaalidele. Edasijõudnutele mõeldud õpetused ja teemad ning samuti ka fotograafia ärile keskendunud uudised.

Foam Magazine on erilise lähenemisega ajakiri ja selle iga number on seotud konkreetselt ühe teemaga. Selles on nii intervjuusid, uudiseid, kui ka inspiratsioonifotosid. Ajakirja on sageli välja toodud kõrge kvaliteediga fotode poolest.

N-Photo suunab oma tähelepanu spetsiifilisele tehnikale. Ajakiri ei kuulu Nikonile, kuid just see on bränd, mille tehnikast ajakiri ülevaateid teeb. Sealt leiab ka õpetusi ja nõuandeid professionaalsetelt fotograafidelt.

Olympus Magazine tasuta fotoajakiri ja täielikult veebipõhine. Väga laia ampluaaga kajastades nii telgitaguseid kui ka "kuidas seda teha" õpetusi. Sealt leiab lisaks ka lugejate fotosid, Olympuse uudiseid kui ka konkursse.

Outdoor Photographer ühendab fotograafia ja looduse alates maastiku pildistamisest kuni eluslooduse pildistamiseni. Jagab ägedaid asukohti ning tehnilisi ülevaateid, sealt leiab ka uudiseid fototehnika maailmast. Saab tellida paberkandjal kui ka veebitellimusena.

Outdoor Photography sarnane eelnevaga, kuid on ajakirja UK-versioon. See tähendab, et jagatavate asukohtade piirkond jääb Inglismaa raamesse, kuid ajakirja saab tellida sellegipoolest üle maailma.

PDN igakuised ülevaated värskest fototehnikast, õpetused ja uudised. Teeb ülevaateid ka äsja ilmunud fotoraamatutest.

Photography Week on täielikult digitaalne fotoajakiri ja õpetab, kuidas oma fototehnikast maksimum võtta. 

PhotoPlus Magazine (Canon) on suunatud Canoni kasutajatele. Jagab näpunäiteid, ülevaateid ja õpetusi.

Photoshop Creative ajakiri, mis keskendub sellest järgnevale, kui pilt tehtud on ehk siis piltide järeltöötlusele ja õpetustele. Jagab nii õpetusi kui ideesid.

Professional Photographer pole mõeldud algajatele, vaid neile, kes kasutavad kaamerat oma peamise tööriistana. Ajakirjast leiab tehnikaülevaateid ja uudiseid, näpunäiteid fotograafia alal ettevõtte paremaks toimimiseks. Ajakiri on ilmunud üle saja aasta ja seda teevad professionaalsed fotograafid Ameerikast.

Rotor Drone on ajakiri aerofotograafidele. Drooni tehnoloogiad, õpetused ja uudised. Saab tellida nii digiversioonis kui paberkandjal.

 

Allikas: expertphotography.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee