Uudised

10 nippi, kuidas telefoniga tänavafotograafiat luua

12 august 2020

Veebileht Fstoppers jagab näpunäiteid, kuidas võtta oma telefonist tänaval pildistades maksimum, kui parasjagu kaamerat kaasas pole või seda lihtsalt kotist välja võtta ei jõua.

"Suurtes linnades on lisaks ka mitmeid kohti, kus kaameraga pildistamine pole lubatud, kuid telefoniga ei näe keegi mingit probleemi," märgib fotograaf Roman Fox, kes ise pildistab Fujifilmi varustusega. Telefoni eeliseks peab Fox sedagi, et see lihtsalt on sul alati taskus kaasas ning inimesed tunnevad end telefoni läheduses ka pildistatavatena oluliselt mugavamalt kui kaamera ees.

1. Puhasta kaamera lääts - see on nii tavaline, kuid ometi kipuvad inimesed seda ära unustama!

2. Jälgi oma sõrmi - need juhtuvad sageli pildile jääma, vaata, et enne pildi tegemist poleks need kuidagimoodi objektiivi ees!

3. Turva oma telefon - vaata, et sel oleks korralik ümbris ning ideaalis ka pop-up hoidja, millest on mugav pildistades kinni hoida või kasutada seda telefoni stabiliseerimisel selle kuskile äärele seisma pannes, et teha pilt kasvõi iseendast. Turvaline varustus teeb pildistamise oluliselt mugavamaks, kuna sa ei pea mõtlema sellele, mis saab siis kui telefon maha kukub, vaid võid pildistamisele keskenduda.

4. Kasuta lennurežiimi - see lülitab välja kõik segavad faktorid, sotsiaalmeedia teavitused ja sissetulevad kõned - nii jääbki vaid pilditamine!

5. Ära suumi - see hävitab pildikvaliteedi! Instagramis võib ju suumitud foto hea välja näha, kuid muud pole sellega midagi teha. Kadreeri olemasoleva kaameraobjektiiviga ilma suumimata!

6.  Lae alla kolmanda osapoole fotograafia app: näiteks Obscura Camera või Adobe Lightroom Photo Editor. Need annavad sulle oluliselt enam võimalusi oma tehtud piltidega mängida, neid redigeerida või jpg-deks muuta.

7. Pildista RAW formaadis - see salvestab pildi kogu info. JPEG fail on juba töödeldud fail. RAW fail annab suuremad võimalused pildi edasiseks redigeerimiseks.

8. Jälgi valgust, varje ja ära üle valgusta! Jah, ka seda saab telefoniga pildistamisel kontrollida.

9. Ole loominguline! Sul on väikene toode väikese objektiiviga - see mahub üsna igale poole, kuhu peegelkaameraga ligi ei pääseks. Näiteks taimederägastiku või aiavõre vahele. Sa ei pea tegema traditsioonilisi pilte. Mõtle, mida sa ei saa teha peegelkaameraga, kuid saad teha telefoniga!

10. Avasta uusi asukohti - kohad, kuhu sa ei pääse fotoaparaadiga, kuid kuhu saab vabalt pildistama minna oma telefoniga.

 

Mõnusat katsetamist!

Originaalloo koos videoga leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee