10 fotograafia start-up ettevõtet, mis vallutavad maailma
26 mai 2020
Viimase aastakümne sees on Euroopa turule lisandunud kümme ettevõtet, mis on fotograafia turule märkimisväärset mõju avaldanud.
Öeldakse, et pilt võib öelda rohkem kui tuhat sõna - sellega võib olla nõus või mitte, kuid fakt on see, et fotograafia on suur osa meie kõigi tänapäevast. Pildid on igal pool - uudiste artiklite juures, veebilehtedel, meie kodude seintel, telefonides. Elame ajastul, kus pilti teha on imelihtne, niisamuti see mõne klikiga sobivaks tuunida ja postitada.
Instagram on maailmas kõige enam kasutatav äpp, kui me räägime fotograafiast. Kõik me ümber on visuaalne ja mõned start-upid on loodud selleks, et võimaldada professionaalidele oma tööde lihtsat presenteerimist, kuid ka marketingi meeskondadele konteksti loomist ning vabalt saadavate pildipankade kasutamist.
Siin on kümme ettevõtet, mis on muutnud fotograafiamaailma nii amatööride-, professionaalide- kuid ka ettevõtete jaoks.
BOOM! – loodud Milanos aastal 2018, et lihtsustada kogu pildistamise protsessi alustades sobiva fotograafi leidmisest ja lõpetades piltide redigeerimise ja printimisega.
Meero – 2016. aastal Pariisis alguse saanud start-up ettevõte, mis aitab fotograafil vabaneda kõigist tüütutest tegevustest alates turu-uuringutest lõpetades arvete väljastamiseni ning keskenduda loomingulisele tegevusele. Sinna juurde on loodud ka maailma suurim fotograafide kommuun, kus toimuvad iganädalased kokkusaamised ja arutelud fotograafide jaoks olulistel teemadel.
Utopix – Belgia ettevõte, mis on loodud 2015. aastal ja omab suurt foto-ja videograafide panka paljudes linnades üle Euroopa. Kui ettevõte on oma päringu üles laadinud, saab ta nimekirja kõikidest piirkonnas olevatest vabadest sobivatest fotograafidest. 48 tundi peale valitud fotograafi fotosessiooni saab ettevõte platformi kaudu redigeeritud fotod. Samal platformil toimub ka tasumine.
MPB – Brightonis loodud ettevõte, mis tegutseb aastast 2011. See on foto-ja videotarvikute järelturg, kus iga toode on enne uuele omanikule saatmist kontrollitud, testitud ja heaks kiidetud professionaalide poolt. Maksmine toimub samuti turvaliselt ja veebileht hoolitseb selle eest, et müüja saaks oma raha ostjalt turvaliselt enda arvele.
Pexels – pildipank, mis loodud Berliinis aastal 2014 ja on täis tasuta kasutamiseks mõeldud kõrgekvaliteedilisi fotosid. Pilte võib kusjuures kasutada ka kommertslikel eesmärkidel, jagada ja postitada. Viisakas on siiski pildi juurde märkida ka foto autor.
BackThen – Möödunud aastal Londonis loodud ettevõte, mis võimaldab laspevanematel oma pilte ja videosid äppi laadida ning selle kaudu neid sõprade ja perega jagada.
Jumpstory – Taani ettevõte loodi 2018. aastal ja on visuaalne universum kõigile ettevõtetele ja organisatsioonidele, mis otsivad pilte, et oma marketingi või kommunikatsiooni sõnumeid võimsamalt edasi anda.
LALALAB – Pariisis 2012. aastal alguse saanud start-up, mille eesmärk on teha lihtsaks telefoni salvestatud fotode printimine. Prinditud fotod postitatakse otse sinu koju. Äpp on Euroopa üks populaarseimaid ja seal on tänaseks tehtud üle 7 miljoni allalaadimise.
EyeEm – Ettevõte, mis on turul alates 2010 ja on alguse saanud Berliinist. Fotojagamise äpp võimaldab piltide tuunimist ja jagamist ning uute talentide avastamist. See on koht brändidele, kirjastajatele, kes otsivad kõrgekvaliteetseid originaalfotosid. Kommuunis on üle 18 miljoni fotograafi.
Enlaps – Prantsuse start-up ettevõte loodi 2015. aastal ja on loodud timelapse piltide loomise jaoks.
Mõnusat avastamist!
Allikas: eu-startups.com
Enriika Vunk
uudised@eestifoto.ee