Uudised

Ürituste fotograafid asendatakse ilmselt peagi videograafidega

24 juuni 2022

Tehnoloogia areng näitab suundumust, kus videograafid vahetavad peagi välja ürituste fotograafid, nii saab teenuse tellija kaks ühes - videograaf võtab üles nii video ja teeb hiljem soovitud kaarditest ka fotod.

Video filmimise võimalus on tänapäeval lisatud fotokaameratesse, kuid see on alati jäänud niiöelda ekstraks pildistamisele. Pulmad, perekondlikud koosviibimised või üritused - harva juhtub, et video fotograafia asendaks. Siiski tundub hetkel olevat suund sinnapoole, et videote ülesvõtmine muutub aina populaarsemaks ja tõenäoliselt võtavad videograafid mingi hetk fotograafide töö üle.

Pikalt on õhus rippunud ka küsimus, kas telefonide kaamerad võivad lõppude lõpuks ka fotokaamerad välja vahetada. Kuulda on nii poolt, kui vastuargumente. Sellegipoolest, mitte telefonid pole professionaalsetele ürituste fotograafidele suurimaks ohuks. Hoopis videograafid on. Ja seda mitte seetõttu, et inimesed enam fotosid ei tahaks, vaid kuna edasi arenev tehnoloogia muudab fotod sündmuste jäädvustamisel väheoluliseks.

Tulemas on 8K resolutsiooniga video, mis on võrdne 33 megapiksliga ja see on suurem resolutsioon, kui ürituste fotograafide kaamerate võimekus. 6K video on piisavalt suur, et võistelda 21,2 megapiksliste kaameratega. Tõenäoliselt on 2-4 aasta pärast 8K igakülgne valmidus olemas ja seda kiirusega 60 kaadrit sekundis, aina enam pareneb ka halbades valgusoludes video salvestamise võimalus. Antud tehnoloogia on sisuliselt juba olemas, kuid pole veel massides. Niisamuti puudub sel hetkel veel kaamerasisene stabiliseerimine, mida enamik ürituste jäädvustajaid elementaarseks peavad.

"Tehnoloogiat silmas pidades ei räägi me sellest, millal võiks hakata fotograafe välja vahetama, sest reaalselt see on juba juhtumas. Täna räägime me sellest, millal hakkavad fotograafid tegelikult tundma survet, et nad asendatakse videot jäädvustavate kolleegidega. Ja see aeg on varsti käes." kirjutab Petapixel ja toob näiteks fotoajakirjaniku Tom Palmaersi, kelle videosalvestusest lõigati välja ajalehe tarbeks ka paar fotot. Kaks kärbest ühe korraga! /vt ka siit photojournalist Tom Palmaers / Nii on ka Petapixelsi loo autorilt, videograaf Michael Marrahilt küsitud, kas ta saaks 4K salvestatud videost ka mõned hetked välja võtta sotsiaalmeedia ja veebi tarbeks.

Aina soodsamaks, mahult suuremaks ja füüsiliselt väiksemaks muutuvad ka videote või fotode salvestusvõimalused. Näiteks Micronil on eelmisel nädalal välja tulnud uus mahukas SD mälukaart: a 1.5TB microSD card.

Kui me kõigele eelnevale lisame veel fakti, et 33-megapikslisest videost on võimalik välja lõigata tehniliselt suurepäraseid kümneid tuhandeid fotosid, siis millest me enam räägime? Lisaks pisidetail, et kahe inimese töö teeb ära üks inimene. "Kas sa saad meile mälukaardile panna ka mõned stillid videost, et me ei peaks fotograafi palkama?" küsivad artikli autori sõnul inimesed järjest enam.

Originaallugu

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee