Uudised

Portreefoto projekt talletab pilte inimestest karantiinis üle maailma

13 mai 2020

Fotograaf Ale Burset projekt kasutab videokonverentse, et üles pildistada karantiinis olevate inimeste portreesid üle maailma.

“Minu projekt on metafoor, kuidas füüsiline distants ei tähenda tegelikkuses mitte kui midagi - meie vahel puudub füüsiline distants, kuna kõik inimesed on hetkel täpselt samas olukorras,” ütles Burset veebilehele adweek.com

Projekt nimega Meiega Meist ehk Us by Us sai alguse märtsis ja fotograaf on tänaseks üles võtnud 130 inimese portreed üle maailma - seda kõike kodust lahkumata. Kõik pildid on üles võetud sama tehnikaga: kõigepealt ühendub fotograaf portreteeritavaga videokonverentsi abil ning seejärel pildistab oma arvuti ekraani, et näidata inimest teiselpool arvutit ning samal ajal ka oma kodu loomulikku tausta.

Burseti sõnul inspireeris teda kaugportreede sarjaga algust tegema asjaolu, et kõik me elame läbi erilist ajastut. Tõuke projektiga alustamiseks andis ka tema poeg, keda ta oli ühes süleriga pildistanud, järgnes sõprade ja tööalaste kontaktide pildistamine ning sõna levis ja projekt kasvas aina suuremaks.

“Projekt on andnud mulle erilise kogemuse, ma tunnen samu emotsioone nagu tavapärasel fotosessioonil, kuna pildistatavaga tekib side jagades samu tundeid samast eluhetkest,” sõnas Burset.

Tänu oma ideele sai Ali Burset tegeleda ka karantiinis edasi sellega, mida ta armastab - portreefotograafiaga ja tema enda sõnul ka virtuaalselt ringi reisida. Fotograaf jätkab virtuaalse portreesarja tegemist kuni maailm taas normaalseks muutub. Tulevikus on Bursetil plaan välja anda fotoraamat.

Argentiinast pärit ja täna Madriidis elav fotograaf Ale Burset on varasemalt tegutsenud peamiselt reklaamialal ja pildistanud kampaaniaid näiteks Volkswagenile, Lavazzale, Nikele ja Burger Kingile.

 

Originaalartikli leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee