Uudised
Fotograaf, kes on pühendunud loodusportreedele jääkülmades paikades
14 aprill 2025
Fotograaf Joshua Holko jagab PetaPixeli lugejatega oma töid ja aastate jooksul kogutud pildistamise kogemusi maailma kõige ekstreemsemates paikades.
Nimelt on fotograaf pühendanud oma karjääri polaar- ja subpolaaralade looduse jäädvustamisele. Joshua Holko on loodusfotograaf, kelle portfoolio ulatub üle kontinentide. Holko kasvas üles Melbourne'is, veetis suure osa lapsepõlvest õues, nautis üksindust ja looduse ilu. Tema esimene reis Antarktikasse oli murdepunkt. „Ma mäletan, kuidas seisin jääl, täielikus vaikuses, valgus peegeldumas lumelt ebareaalsel ja pehmel viisil, ja pingviinid komberdamas mööda, nagu oleksid nad koha omanikud (ja olgem ausad – nad ongi). See hetk lõi mul hinge kinni. Ma teadsin, et see ongi see, mida ma tahan teha – jutustada lugusid kohtadest, mida enamik inimesi kunagi ei näe,“ rääkis ta veebilehele Petapixel.
Nii algaski ta polaaralade looduse pildistamisele pühendatud teekond, kus külm, tuul, eraldatus oli ta jaoks loomulik. „See pole ainult ilusate piltide tegemine, see on midagi tähenduslikku ja emotsionaalset – midagi, mis aitab inimestel tajuda, mis tunne on seal olla."
Holko lähenemine kaugete paikade loomade pildistamisele on looduse aus ja toores kujutamine – ei mingit ülestiliseerimist või manipuleerimist. Tema käekiri peegeldab sügavat sidet keskkonnaga jäädes truuks sellele, mis päriselt on. Suurt rolli mängivad värvid ja toonid: tuhande varjundiga valged, sinised ja hallid. Ta kasutab emotsiooni loomiseks sageli kontraste – dramaatilist ilma või pehmet valgust. Tema kompositsioonid on jõulised ja näitavad üksindust, mida ta ise neis paikades tunneb. Kõik tema reisid ja tööd on hoolikalt ette planeeritud loomade käitumise ja aastaaegade järgi. Holko kirjeldab oma lähenemist kui visuaalset instinkti. „Sa arendad endale visuaalse lihasmälu – oskad lugeda valgust, aimata loomade käitumist, raamida kaadrit veel enne, kui see täielikult vormub.“
Muidugi on tähtis ka tehniline pool, eriti kui pildistad kiiresti liikuvaid loomi hämaras või keerulistes tingimustes. Mitte vähem oluline pole ka korralik ja mugav varustus, kuna varustusele pildistamise ajal liigselt mõeldes pole sa enam mitte kunstnik, vaid tehnik. Varustus peab olema sinu käepikendus ja see peab olema töökindel - igas olukorras, ükskõik, kui külm või karm on. „Ma kasutan Canoni tehnikat, hetkel on mul EOS R1 ja minu lemmikobjektiiv on Canon 600mm f/4 – selle ulatus ja teravus on looduse pildistamiseks asendamatud. Mul on ka 100–500mm ja 24–105mm objektiivid paindlikumate või laiemate kaadrite jaoks. Hea statiiv on kohustuslik, seega kasutan Sachtler flowtech statiivi vedelpeaga – eriti oluline tuule käes.“
Loe pikemat lugu (inglise keeles) ja vaata pilte SIIT. Fotograafi portfoolio leiad tema kodulehelt: portfolio.
Enriika Vunk
Veel uudiseid
-
Fotomuuseumist leiad varajaste naisfotograafide lood
11 aprill 2025
-
Fotograaf päästis viga saanud merikilpkonna
7 aprill 2025
-
Maailma pressifoto võidupildid näitavad globaalseid probleeme
2 aprill 2025
-
Konkursil valiti parimad sünnitamise pildid
31 märts 2025
-
Xiaomi lisaobjektiiv muudab telefoni digitaalseks kaameraks
19 märts 2025
-
Fotografiskasse saabub Elliott Erwitti fotokogu
13 märts 2025
Vaata kõiki uudiseid