10 nippi, kuidas korterist head müügifotod teha
6 juuni 2023
Plaanid oma korteri või maja maha müüa või rendile anda ning soovid reklaamfotode pildistamise endapeale võtta - siit loost leiad kasulikke nõuandeid, kuidas see kõik paremini õnnestuks.
Head fotod on eelduseks, et saad oma kinnisvara nobedalt rendile antud või müüdud, sest just pildid on need, mis kuulutuses esmase tähelepanu endale püüavad.
Veebileht Renthop soovitab iga kuulutuse juurde panna vähemalt 3-6 hea kvaliteediga fotot, kus oleks näha lisaks (elu)ruumidele ka hoone väljast ja naabruskond. Muuhulgas ei pea tänapäeval oma kinnisvara pildistamiseks sugugi professionaalne kaamera käepärast olema, vaid piisab ka hea kaameraga mobiiltelefonist.
1. Puhasta objektiiv mustusest ja tolmust - prillipuhastuse mikrofiiberlapp on abiks.
2. Korista - enne fotode tegemist peab korter/maja puhas olema, asjad omadel kohtadel. Möbleeritud korter näeb muuseas piltidel suurem välja. Koristamata või lohakalt segamini asjadega kinnisvara aga ei taha keegi tavaliselt isegi mitte vaadata. Kui sul on aega ekstra panustada, siis peale suurpuhastust võid tuppa tuua värsked lilled, et korter piltidel veelgi hubasem välja näeks.
3. Peida piltidelt isiklikud asjad - näiteks perefotosid ei taha keegi rendipinna fotodel näha. Vaata, et piltidele ei jääks ka esemeid, kust loeb välja isiklikku infot nagu näiteks aadress või muu.
4. Pildista allpool silmade kõrgust - proovi teha pilt silmade kõrgusel ja allpool seda, märkad isegi, et viimane näeb parem välja ja korter tundub avaram.
5. Väldi lainurk objektiive - see soovitus on üsna vastuoluline, kuna enamik fotograafidest just lainurka kasutabki, eriti kui räägime väikeste ruumide pildistamisest. Lainurk objektiiv mahutab kaadrisse palju enam, kuid muudab kaamerale lähemal olevad esemed suuremaks ja kaugemal olevad pisemaks, mis muudab tervikpildi ebaloomulikuks. Igatahes seisa pildistades nii kaugel kui võimalik, et saaksid terve toa kaadrisse mahutada.
6. Kasuta nurki - tubade nurgad aitavad rentnikult korterist parema ülevaate saada ilma et vajaksid lainurkobjektiivi. Ruumi pildistamisel kadreeri nii, et fotole jääks kuni kaks seina ning veidi lage ja põrandat, nii paistab ruum avaram.
7. Valgus? Valgus! - loomulikult on valgus üks fotograafia võtmekomponentidest. Kasuta päevavalgust. Kui pead olude sunnil pildistama pimedas, pane põlema absoluutselt kõik tuled, mis võimalik. Ära kasuta pildistamisel välku! Loomulikus valguses näeb ka korter kodusem välja. Parim aeg päevast on pildistada varastel hommikutundidel või hilisel pärastlõunal.
8. Võtmesõnaks on klaar pilt - ära muretse kui sul pole statiivi või kui plaanid üldse oma mobiiltelefoniga pildistada. Tähtsaim on fokusseerida õigesti ja vältida uduseid kaadreid.
9. Pööra tähelepanu kaamera seadetele - kasuta oma kaameras või telefonis "grid" funktsiooni, kus näed nii vertikaalseid kui horisontaalseid jooni ja saad põranda ning laejoone fotole sirgelt sättida. Fotograafias on kompositsioonis üks peamisi reegleid rule of thirds, mille kohta saad lugeda lingilt (inglise keeles). Kui tunned, et vajad lisakoolitust, siis vaata ka Eestifotos olevaid koolitusi - kursused algajatele ja edasijõudnutele toimuvad pidevalt. Vaata siit https://eestifoto.ee/kool.
10. Fotode töötlemise rakendused on suureks plussiks - seal saad hilisemas järeltöötluses sättida kontrastsust, valgust, anda juurde soojust või varjusid. Tänu kaasaegsele tehnoloogiale võtab see aega vaid mõned sekundid, et saaksid pildist veelgi parema teha. Kui pilt on liiga tume, lisa valgust; kui udune, kustuta ja tee uus. Head pildid on eduka müügi aluseks!
Viimasena - vaata üle veebileht, kuhu oma kinnisvara müügile või renti plaanid panna. Vahel on seal ette kirjutatud, millises suuruses pildifail olema peab, et see võimalikult hea kvaliteediga saaks üles laetud. Eestifoto on varasemalt kirjutanud ka Facebooki/Instagrami piltide üleslaadimise parimad seaded, need leiad meie uudisvoost.
Enriika Vunk
uudised@eestifoto.ee