Uudised
Nick Brandt näitab tühja maailma
5 september 2021
Nick Brandti pildid illustreerivad Aafrika eheda looduse eskaleeruvat hävinemist inimeste käe läbi, näidates maailma, kus põgenenud loomadel pole enam ruumi ellu jääda.
“Me kõik saame olla osa paremast, inimlikumast, kaastundlikumast ja jätkusuutlikumast valikust sellel planeedil, meist igaühe tegevus loeb," sõnas Brandt, kes usub, et jõuame veel päästa kriitilise tähtsusega ökosüsteeme ja arvutult elusid.
Näitusel “See tühi maailm. Meile jääb vaid tolm.” käsitleb Brandt oma töödes inimese hävitustööd Ida-Aafrika looduse kallal ning näitab maailma, mille on üle võtnud amokki jooksev arendamine. Ta soovib oma piltidega tõsta teadlikkust käimasolevast hävingust, et vaataja saaks otsustada, kas tal on energiat tegutsemiseks, et ära hoida inimkonna tegevuse halvimaid tagajärgi. Näitust täiendab Nick Brandti lühifilm “Inherit the Dust”.
„Tegemist on massiivse näitusega, mis muudab teema vastuvõtmise ja hinge pugemise veelgi võimsamaks,” sõnas Fotografiska näituste juht Maarja Loorents.
Näitust saab vaatama minna Fotografiskasse kuni 20. veebruarini 2022.
Nick Brandt sündis 1964. aastal Suurbritannias Londonis ning elab praegu USAs Californias. Tuntust kogus Brandt 90ndate algul muusikavideote lavastajana, olles mitmete auhinnatud videote taga nagu Michael Jacksoni "Earth Song" ja "Stranger In Moscow" ning Whitney Houstoni "I Have Nothing" ja "I Will Always Love You". Aastal 2001, olles pettunud, et ei suutnud filmilindile jäädvustada oma tundeid ja armastust loomade vastu, mõistis ta, et fotograafia abil on seda võimalik saavutada. 2010. aastal asutas Brandt mittetulundusühingu Big Life Foundation. Praegu on MTÜ kaitse all ligi 650 tuhat hektarit ökosüsteeme ja metsikuid alasid Ida-Aafrikas ning ühing annab tööd ligi 500 kohalikule, sealhulgas üle 300 loodusvahile. /Allikas: Fotografiska/
Enriika Vunk
Veel uudiseid
-
NASA käis kuu peal pildistamas 10 aastat vana Nikoniga
12 aprill 2026
-
Üle 70 võimsa võidutöö: maailma pressifoto konkursi parimad on selgunud
10 aprill 2026
-
Maailma parimad toidupildid on välja valitud
3 aprill 2026
-
Lennufirma otsib eriti halba fotograafi – tasuks reis Islandile ja 50 000 dollarit
30 märts 2026
-
Kas automaatrežiim on professionaali tööriist?
24 märts 2026
-
Fujifilm usub, et “kiiksuga” kaamerad hoiavad fotograafia elusana
23 märts 2026
Vaata kõiki uudiseid
