Kaupo Kikkas

Kaupo on tunnustatud Eesti fotograaf. Põhilisteks fotovaldkondadeks on portree- ja muusika fotod. Tema pildistatud on mitmete raamatute ja albumite kaaned ning tema töid avaldatakse sageli ajakirjades.

Ta sai fotograafiaalase koolituse Soome Visual Arts Institute`is, kuid ta ise on öelnud, et fotoauhinnad muusika tegelaste portreede eest võlgneb ta oma muusikaalasele haridusele (klarnet, saksofon ja laul).

Ta on pühendunud fotokunstile viisteist aastat. Elades Eestis on ta töö sageli Londonis, Berliinis ja USA-s.

Tema isiklike fotoprojektide hulka kuuluvad uuring maailma kalmistutest, portreeseeria põlevkivikaevuritest ja pildid kadunud kinost Egiptuse kõrbes, mis sai ka laia tähelepanu osaliseks rahvusvahelises meedias.

Kikkase lemmikzhanriks on kultuuritegelaste, eriti muusikute portreteerimine. Tema tööd Arvo Pärdist on ilmunud kõikidel kontinentidelt.

Kaupo Kikkas on kirjutanud ka mitmeid fotograafiateemalisi artikleid ja reisikirju, mis on ilmunud enamikes Eesti suuremates väljaannetes.

Teda on tunnustatud parimaks reklaamiala portreefotograafiks Las Vegases WPPI konkursil aastal 2013 ning ta on nimetatud Eesti parimaks portreefotograafiks 2011. aastal Baltimaade fotofestivalil.

Vabal ajal tegeleb Kikkas muusika ja reisimisega. Teda võib leida telkimas ja fotografeerimas Lapimaal.

Kaupo on korraldanud isiknäitusi alates aastast 2003. Hiljutistest projektidest peaks ära märkima "100 aastat üksildust Eestis" (esiettekanded 2018), "Ansel" (esiettekanded 2017), "Treescape", "Miner", "Ausammas projekti" ning "La Bella Morte".

kaupokikkas.com
wikipedia.org