Fotokool

Pildi autor Kaupo Kikkas

FOTORETK PAKRI SAARTELE MEREKAJAKKIDEGA

Augustis võtame ette retke Pakri saartele. Pildistame maalilist Pakri saarte kaitseala, matkame ja naudime teekonda üle mere.

Pakri saared pakuvad meile pildistamiseks väga erinevaid kihte kultuurist ja loodusest. On jälgi kunagistest rannarootslastest ning ka  militaarsest nõukogude ajast. Kuid ennekõike pakub huvi saartele ainuomane looduskooslus.

Pildistame ja matkame saarel kaunis õhtu- ja hommikuvalguses. Ööbime Väike-Pakril.  Väike-Pakrit iseloomustab kuni 17 meetri kõrgune pankrannik ning kaunid kaldavallid, mis on augustis kaetud maaliliste taimedega. Saarelt leiame lisaks rannaniidud ja isegi pisikese soo haruldaste taimedega. Kuna saared on ühendatud, saavad soovijad jala maha ka Suur-Pakril.

Saartele viime ennast kondijõul merekajakkidega. Kes on eelnevalt sõitnud, teab kui mõnusa sõiduvahendiga tegu on. Kes aga esimest korda kajakki istub, siis nauditav elamus üle mere kulgemisest saab garanteeritud. Retke juhiks on professionaalne kajakigiid Simmo Kikkas. 3 kilomeetrine kajakiretk on jõukohane igale tervele inimesele.

Varustuse ja fototehnika paneme paatide trümmi, fototehnika paigutame igaks juhuks eelnevalt ka veekindlatesse kottidesse. Teelemineku punkti valime sõltuvalt tuule suunast, kas Paldiski või Kurkse poolt.

Retke hinna sisse kuulub kogu kajakivarustus, retked saarel ning laagristiilis hommiku ja õhtusöök. Öö veedame telkides. Osalejal tuleb kaasa võtta telk, magamiskott, alusmatt, veepudel ja fotovarustus. Pakritel puudub ametlik telkimiskoht. Ööbimiseks valime koha vastavalt tuulesuunale mõnes kaunis paigas rannas.

Retke juht: Simmo Kikkas
Toimumisaeg: 15.-16. august 2020
Retke hind: 160.- EUR
Kohtade arv on piiratud
Koha retkel tagab koolituse eest tasumine.

Täpne info registreerunuile

Koolituse info:

160€

15.august - 16.august

Pakri saared

Registeeri koolitusele

Koolitusele esmakordselt registreerides luuakse teile automaatselt Eestifoto.ee konto. Lisainfo saadetakse e-posti aadressile.

Juriidilisest isikust kursuse eest tasunutele saadetakse hiljem e‑postiga täpsustatud arve.