Fotokool

Pildi autor Kaupo Kikkas

FOTOKOOLITUS EDASIJÕUDNUTELE kolmapäeviti

Meie edasijõudnute koolitus käsitleb erinevaid fotovaldkondi, tutvustab fotokunsti ja paotab professionaalse fotomaailma ust.

Kõik koolituse lektorid on oma ala parimad meistrid ja praktiseerivad loengu teemasid ka reaalses elus. Koolitusel on nii teoreetilisi kui ka workshopi stiilis loengud. Rahvusvahelist tunnustust pälvinud fotograaf Kaupo Kikkas õpetab portreefotograafiat ning Vivian Ainsalu pakub sisukat vaadet aktifotograafiale. Loodusemees Arne Ader õpetab nägema looduse lugusid ning sissejuhatuse fotokunsti teeb kriitik ja kunstiajaloolane Heie Treier. Digifoto loengus näeme, kuidas antakse ühele reklaamfotole professionaalne välimus, alustades mustast materjalist kuni glamuurse trükivalmis lõpptulemuseni.

Koolitus sobib kõigile, kellel teooria põhitõed selged ja huvi fotograafia vastu jätkuv.

Õppejõud: Kaupo Kikkas, Aivar Pihelgas, Heie Treier, Vivian Ainsalu, Arne Ader, Urmas Ääro. 

K 17.4.2019
I. loeng    Fotojutustus ja kõnelevad pildid - Aivar Pihelgas
Fotograaf Aivar Pihelgas arutab teemadel, miks mõned pildid kõnelevad ja mõned mitte. Mis teeb ühest fotost vaid ajaloodokumendi ja teisest pildist kunstiteose. Kuidas luua fotojutustusi ja lugusid oma elust ja reisidelt. Lisaks veel, mis on fotograafilised  väljendusvahendid ja kus paikneb tasakaal loomingu ja tehniliste oskuste vahel.loeng  

K 24.4.2019
II. loeng Tänapäevane Pilditöötlus - Urmas Ääro
Lektor Urmas Ääro on ettevalmistanud näidispildid, millest osa võiks kuuluda lootusetute valdkonda ja näitab milline roll pilditöötlusel fotograafias tegelikult on. Töö toimub Adobe Photoshop ja Adobe Photoshop Elements keskkonnas,

K 1.5.2019 loengut ei toimu

K 8.5.2019
III. loeng Sissejuhatus fotokunsti - Heie Treiel
Kunstiteadlane Heie Treier arutleb teemal, miks muutub üks foto kunstiks ja teine ei muutu. Mis vahet on fotograafil ja fotokunstil? Kuidas on aeg fotograafia olemust muutnud?

K 15.5.2019
IV. loeng Kunstiline aktifoto - Vivian Ainsalu
Fotograaf Vivian Ainsalu räägib, kuidas sünnib kunstiline aktifoto looduses. Idee, ettevalmistus, loomulik valgus, modelli juhendamine, pilditöötlus.

K 22.5.2019
V. loeng Portreefoto - Kaupo Kikkas
Kaupo Kikkas jagab teile oma kogemusi portreefotost, mis on Kaupo lemmikvaldkond. Millist eeltööd teha, kuidas modellidega suhelda ja palju muud. Kõike seda ilmestavad Kaupo portreefotod tuntud inimestest ja kultuuritegelastest. 

K 29.5.2019
VI.loeng Loodusfoto - Arne Ader
Loodusfotograaf Arne Ader on pildistamisel keskendunud Eestimaa loodusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt. Ülevaate tehtud töödest annab Loodusemehe pildipank. Tema sulest on ilmunud ka palju looduseteemalisi artikleid ajakirjanduses.

K 5.6.2019
VII. loeng Kodused tööd ja kokkuvõtted - Kaupo Kikkas
Vaatame üheskoos koolituse ajal tehtud koduseid töid, küsimused ja vastused. Tunnistused.

 

Koolitus toimub kolmapäeviti kell 18.00 alates 17. aprillist kuni 5. juunini 2019.
1. mail loengut ei toimu.

Kokku 7 loengut.
Ühe loengu kestvus kuni 180 minutut.

Kursuse hind: 195 € 
Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne tasumine.

Eestifoto koolil on õigus teha muudatusi loengute toimumisaegades.

Koolituse info:

195€

17.aprill - 5.juuni

A. Lauteri 7C Tallinn 10145

Registeeri koolitusele

Koolitusele esmakordselt registreerides luuakse teile automaatselt Eestifoto.ee konto. Lisainfo saadetakse e-posti aadressile.