Fotokool

Pildi autor Aivar Pihelgas

FOTOGRAAFI TÖÖ MODELLIGA

Poseerimisest fotograafile ja modellile.
Sageli on inimeste seas levinud arvamus, et mõiste poseerimine on seotud maalikunstnikule või stuudios kaamera ees pildistamiseks sobivate asendite võtmine. Kui fotograaf on end peitnud kaamera taha ja piilub modelli läbi objektiivi
võib kogemusteta modellil teiselpool kaamerat olla väga ebamugav ja abitu tunne. Kuidas sellist olukorda vältida?  Tegelikult on siin ainult üks lahendus - modelliga kontakti leidmine läbi suhtluse ja juhendamise.

Reeglina on kunstnik või fotograaf see, kes siis modelli juhendab. Kogemustega modellid omavad poseerimisest piisavalt kogemusi ja koostöö fotograafiga laabub hästi. Meie koolitus õpetab fotograafi juhendama modelli, kellel puudub kogemus. Kaadris olevat olukorda näeb ja kontrollib vaid fotograaf. Seepärast on ainuke võimalus peegeldada pildistatavale fotograafi poolt nähtut. See polegi nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Kuhu panna käed, kuidas asetada jalad, kuhu vaadata, mis jääb kaadrisse, mis mitte, milline emotsioon ja näoilme, kas see mis on näha taustal sobib sinna. Seda kõike peab nägema ja juhtima pildistamise ajal fotograaf ning oskama seda edasi anda pildistatavale juhendamise kaudu. 

Hea pilditulemuse saamiseks on vaja teada põhilisi reegleid ja need puudutavad pildistamisel nii fotograafi kui pildistatavat. Hea foto loomine on nii pildistatava ja kui fotograafi koostöö. Ja tegelikult pole poseerimine teema vaid stuudios – see toimib kõikjal kus pildistatakse nõnda, et pildistatav on teadlik pildistamisest ning soovib pildil hea välja näha ning fotografeerimise vahendiks võib olla isegi mobiiltelefon või nutiseade.

Kas poos sobib pildi ideega? Poos ja emotsioon peaksid olema omavahelises seoses. Kas poos ning kompositsioon toetavad teineteist? Analüüsime millised on tüüpilised tehtavad vead portreefotodel, õpetame neid märkama ja vältima. Praktilise pildistamise käigus saate reaalse kogemuse modelli juhendamisest.

Workshop viiakse läbi kahel õhtul. Esimesel loengul tutvustatakse teooriat ja teisel õhtul toimub modelliga pildistamine fotostuudios.

Juhendaja: Aivar Pihelgas
Toimumisaeg: 7. ja 8. märtsil 2023 kell 18.00
Koht ja kestvus: Eestifoto stuudio 18.00-21.00 
Workshopi hind: 145.- EUR

Kohtade arv on piiratud!
Koha koolitusel tagab koolituse eest tasumine.

Koolituse info:

145€

7. märts - 8. märts

A. Lauteri 7C Tallinn 10145