24. oktoober 2017, 10:11
Allikas: Pressiteade
Hiite kuvavõistlus 2017Käimas on Hiite kuvavõistlus 2017, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võistluse eesmärk on väärtustada põliste pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma.

Võistluse peaauhinnaks on 1000 eurot, lisaks on hõimurahvaste auhind 300 eurot, kuni 16-aastaste auhind summas 200 eurot ja rohkesti eriauhindu teemadel: hiis, püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, saared, looduskaitse, Vana-Võromaa, Virumaa, pärimus jm. Oodatud on ka mujal maailmas tehtud ülesvõtted looduslikest pühapaikadest!

Täpsemat informatsiooni leiab ja fotosid saab esitada kuni 31.10.2017 kuvavõistluse kodulehel ja võitjate autasustamine toimub detsembris Hiie Väe tunnustamisesündmusel.

Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna ning ka Eesti vanimad looduskaitsealad. Looduslikke pühapaiku leidub paljudel põlistel rahvastel ning need kuuluvad inimkonna ühispärandisse. Eestis on teada ligikaudu 800 suuremat maa-ala hõlmavat hiiepaika, mitu tuhat püha kivi, puud ja allikat ning sadu ristipuid. Pühapaiku leidub kõikides maakondades, pea igas kihelkonnas ning paljudes külades. Enamik meie pühapaiku on ohustatud ja kadumas unustamise tõttu.

Hiite kuvavõistlust korraldavad Hiite Maja, Maavalla Koda ning Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus.
2016. a hiite kuvavõistluse auhinnatud pildid leiab siit ja varasemad kuvavõistlused siit.


Foto: 2016. aasta võidutöö, Neitsite juuksed, Epp Libe

 

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine