10. mai 2017, 11:50
Allikas: DIY Photography
Fotograaf jäi vargusega vaheleAuhinnatud fotograaf Souvid Datta sai valusa õppetunni, kui tema aastate tagune fotomanipulatsioon tuli teda kummitama. Datta suutis rambivalgusesse pääseda ka aprilli lõpus, kui tema fotot inimkaubanduse ohvrist kasutati LensCulture’i Magnum Photography Awards konkursi reklaamimiseks. See sündmus tõi omakorda välja ühe Datta vana foto kui Shreya Bhar Indiast rääkis väljaandele PetaPixel fotost, mis tal jäi silma juba 2014. aastal.

Datta enda sõnul sai kõnealune foto (paremal ülemine) teoks kui ta dokumenteeris 23-aastasena vägivalda Kalkutta seksiäris. Kui ta järgnes ühele tüdrukule bordelli ei istunud talle see, et tüdruku mentor Asma polnud nõus pildistamisel osalema. Kui ta oli tagasi Londonis, leidis Datta Mary Ellen Marki poolt eelpool nimetatud Asmast 1978. aastal tehtud foto. Oma sõnul soovis ta näha, milline oleks pilt välja näinud siis, kui Asma oleks nõustunud fotole tulema. Tema suurim viga oli see pilt seejärel oma blogisse laadida ja pealkirjastada nii, nagu Asma oleks ise pildil olnud. Datta tunnistas, et tunnustuse ja heakskiidu vajadus ajendas teda ebaausaid võtteid kasutama ning sellel perioodil kasutas ta fotomontaa˛i ja esitles teiste fotograafide töid oma Facebooki seinal ja osales nendega ka fotokonkurssidel. Ühe näite vargusest leiab ka siit.

Vahepealsetel aastatel on Datta saanud auhindu ja raha sellistelt organisatsioonidelt nagu PDN, the Pulitzer Center, Getty ja Magnum. Kuigi tema enda sõnul on ta viimaste aastate tööd tõsine ja aus fotoajakirjandus, siis tema varasemad toimetamised teevad nähtavasti tema praegusele karjäärile lõpu.


Foto: Souvid Datta


Foto: Mary Ellen Mark

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine