05. mai 2017, 15:46
Allikas: Pressiteade
„Siin on mu süda“9.-26. maini on galeriis Positiiv avatud Reet Sau isiknäitus "Siin on mu süda", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale. Olete oodatud näituse avamisele 9. mail kell 18:00–20:00 galeriisse Positiiv, Roo 21a Pelgulinn, Tallinn.

Eesti rahvas muretseb suurtööstusliku metsapoliitika tulemuste pärast ja soovib osaleda meie metsa tuleviku kujundamisel. Reet Sau on jäädvustanud analoogkaameraga kümme aastat üht Eestimaa metsatukka, mida nüüd ähvardab kadumine. Kunstnik on mustvalged fotod suurendanud käsitsi vineertahvlitele kasutades vana ja unustusse vajunud fotokeemilist protsessi. Kas väljapanekust saab ühe metsa mälestusnäitus, näitab aeg. Reet Sau: „Inimesed on kui puud – nad sünnivad, kasvavad, rajavad omale oksi ja harusid, otsivad oma teed valgusele ning murduvad ja kaovad. Metsarütm on kui inimese südame kardiogramm.“

Reet Sau (s 1979) on loodus- ja portreefotograaf, kes pildistab vanade fotokaameratega juba üle kümne aasta. Ta oskab neid parandada ning ilmutab ja suurendab oma fotoloomingu ise. Vanafotograafiaalaseid teadmisi jagab Reet artiklite kaudu fotoajakirjas Positiiv, fotoalastel üritustel (Eesti Fotokunstimessi publikuprogramm 2016. a. sügisel, "Pilk 2016" Narvas). Näitustel osalenud alates 2008, esimene isiknäitus oli 2012. aastal Fotomuuseumis.

Muuseumiööl, 20. mail kell 18:00–23:00 tutvustab Reet Sau enda vanu fotoaparaate, näitab nendega tehtud pilte ja räägib kuidas vanade, kapriisse iseloomuga aparaatidega käituda.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine