04. mai 2017, 10:40
Allikas: imaging-resource.com
Konkursi võitis selle omanikTuntud ja auhinnatud fotograaf Sal Cincotta on leidnud ennast tulise debati keskelt pärast seda, kui mitmed tema fotod valiti ShutterFest fotokonverentsi fotokonkursi võidutöödeks. Üldsuse pahameele põhjustas see, et Sal Cincotta on puhtjuhuslikult ka ShutterFesti omanik.

Peale konkursi peavõidu, said tema tööd 16 kategoorias viis peavõitu, neli teist kohta ja kaks kolmandat kohta. Cincotta ise ei näe oma osalemises ja võitmises mingit probleemi, sest võistlusega võitudega polnud seotud rahalisi auhindu. Tema arvates kahandaks see konkursi mainet, kui ta ise ei peaks vajalikuks selles osaleda ja pealegi kasutatakse WPPI konkursil samu põhimõtteid*. Üks ˛üriiliikmetest, Hannah Marie läks veel nii kaugele oma ütlustega, et konkursil Sal Cincottast parema koha saamine poleks olnud pooltki nii magus kui ta poleks konkursiga seotud olnud. Teised ˛üriiliikmed ütlesid Imaging Resource väljaandele, et nende arvates toimus kõik nõuetekohaselt, sest kõigil, kes leidsid, et nad ei saa mingil põhjusel ühte või teist pilti hinnata, oli õigus selle hindamisest loobuda. Lingitud artikli all käib samuti tihe diskussioon, kus Sal Cincotta ise ka osaleb.

Debatt sai alguse Redditi r/photography lõimest, kus peamiseks mureks oli kasutajatel Cincotta võidu eetilisus. Ära märgiti see, et kõikidelt osalejatelt võeti piltide eest raha, Cincotta osales aktiivselt auhindadega konkursi reklaamimises, ta põhimõtteliselt osales konkursil tasuta ja auhinnad jäid n.ö koju. Viimase kohta on Cincotta ise öelnud, et ta ei jätnud endale ühtegi auhinda ja andis need edasi teistele võitjatele.


Foto: Sal Cincotta, The High Life, ShutterFest konkursi peaauhind

Kui faktid jäävad selles loos segaseks, siis aususe ja eetilisuse vaatenurgast ei tohiks ühelgi konkursil osaleda isik, kes võiks, kasvõi potentsiaalselt, otseselt või kaudselt mõjutada konkursi tulemust, eriti kui konkursil osalemine on veel tasuline.

* WPPI-l on tegelikult lubatud osaleda vaid ˛üriiliikmetel ja neil on keelatud oma pilte hinnata. Kõik muud konkursi ja selle toetajatega seotud inimesed ei tohi konkursil osaleda.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine