08. märts 2017, 15:31
Allikas: Petapixel
Popular Photography sulges uksedSuurima tiraa˛iga fotondusajakiri Popular Photography, mille esimene number ilmus 1937. aasta mais, on oma tegevuse lõpetanud pärast 80-aastast tegutsemist. Märtsi/aprilli number jääb selle ajakirja viimaseks.

Kui enamasti ajakirja lõppedes sellega seotud veebimeedia jääb alles, siis antud juhul lõpetab tegevuse ka nende veebileht popphoto.com. Kui kaks aastat tagasi suleti samuti Bonnieri gruppi kuulunud trükiajakiri American Photo ja nende tegevus jätkus veebis, siis nüüd lõpetab tegevuse ka see. Bonnieri tegevjuht Eric Zinczenko saatis vastavasisulise teate laiali 6. märtsi pärastlõunal.

Aastast 2008 ajakirja kaastoimetaja ja 40 aastat ajakirja jaoks kirjutanud Jeff Wignalli sõnul ei näinud emafirma fotoajakirjal enam piisavalt suurt väärtust.

Kindlasti on osaliseks põhjuseks ka reklaamirahade kolimine internetti. Oma hiilgeaegadel oli Popular Photography tiraa˛iks peagu miljon eksemplari, kuid antud hetkel on see Media Kit’i andmeil kokku kuivanud 320 000 peale. Kui võtta arvesse, et lugejate vanuse mediaaniks on 50 aastat, siis võib just noorema põlvkonna huvi puudumine olla lõpetamise üheks põhjuseks.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine