Tere kallis fotohuviline! Oled sattunud EestiFoto kooli kodulehele. See on paik kőigile neile, kes tunnevad, et fotograafia on midagi enamat kui tühipaljas klőpsimine. Nii leiadki meie juurest mitmeid erinevaid kursusi ja workshoppe - alates őige lihtsatest algajatele mőeldud kursustest kuni päris professionaalsete workshoppide ja kursusteni välja. Kőik meie kooli őpetajad ja juhendajad on oma ala parimad asjatundjad ja reaalselt parktiseerivad fotograafid. Mis siis muud kui Kohtumiseni koolis!

Kaupo Kikkas

Kaupo on tunnustatud Eesti fotograaf. Põhilisteks fotovaldkondadeks on portree- ja muusika fotod. Tema pildistatud on mitmete raamatute ja albumite kaaned ning tema töid avaldatakse sageli ajakirjades.

Ta sai fotograafiaalase koolituse Soome Visual Arts Institute`is, kuid ta ise on öelnud, et fotoauhinnad muusika tegelaste portreede eest võlgneb ta oma muusikaalasele haridusele (klarnet, saksofon ja laul).

Ta on pühendunud fotokunstile viisteist aastat. Elades Eestis on ta töö sageli Londonis, Berliinis ja USA-s.

Tema isiklike fotoprojektide hulka kuuluvad uuring maailma kalmistutest, portreeseeria põlevkivikaevuritest ja pildid kadunud kinost Egiptuse kõrbes, mis sai ka laia tähelepanu osaliseks rahvusvahelises meedias.

Kikkase lemmikzhanriks on kultuuritegelaste, eriti muusikute portreteerimine. Tema tööd Arvo Pärdist on ilmunud kõikidel kontinentidelt.

Kaupo Kikkas on kirjutanud ka mitmeid fotograafiateemalisi artikleid ja reisikirju, mis on ilmunud enamikes Eesti suuremates väljaannetes.

Teda on tunnustatud parimaks reklaamiala portreefotograafiks Las Vegases WPPI konkursil aastal 2013 ning ta on nimetatud Eesti parimaks portreefotograafiks 2011. aastal Baltimaade fotofestivalil.

Vabal ajal tegeleb Kikkas muusika ja reisimisega. Teda võib leida telkimas ja fotografeerimas Lapimaal.

Kaupo on korraldanud isiknäitusi alates aastast 2003. Hiljutistest projektidest peaks ära märkima "100 aastat üksildust Eestis" (esiettekanded 2018), "Ansel" (esiettekanded 2017), "Treescape", "Miner", "Ausammas projekti" ning "La Bella Morte".

kaupokikkas.com
wikipedia.org

Aivar Pihelgas

Aivar Pihelgas on fotograaf ja fotograafia õpetaja. Lisaks on ta tuntud kui kirglik rändaja, kes on koos oma kaameraga külastanud paljusid põnevaid paikasid maailmas.

Aivar Pihelgas on reisinud paljudes maailma piirkondades, kuid mitmed reisid viivad ikka ja jälle tagasi Aafrika kontinendile. Pildistamine pole Pihelgase arvates mitte ainult töö või hobi, vaid see on tema eluviis. Temalt on küsitud, et kas maailma vaatamine läbi fotokaamera kaadri pole piirav tegur reisilt täieliku emotsiooni saamiseks? Tema vastus on järgmine: “Kaamera kaader on nagu raam – sinna ei saa mahutada korraga kõike! Pildistamine muudab hetke ajajoonel väärtuslikuks, paneb mu suhtuma olukordadesse mõtestatult ja eristama olulist vähemolulisest. Tähtis on, et pilt kõnetaks ja kannaks endas lugu. Seepärast ei lase ma reisides aega ja emotsiooni endast lihtsalt läbi voolata. Ma püüan hetki ja talletan need, et reisil kogetusse hiljem veelkord süveneda ja parimaid hetki jagada teistega”.

Fotograafiat õpetades püüab ta lisaks tehnilistele teadmistele edasi anda ka mõtteviisi. Fotograafia ei ole vaid fototehnika, see on võimalus väljendada oma emotsioone, enda maailmavaadet. Fotograafiasse tuleb suhtuda kirega, pildistades ei saa olla kunagi ükskõikne. Mõistmine algab sellest, kui ühel hetkel mõistate, et kaamera ei teinud pilti, vaid te ise pildistasite ja see on SINU looming. Kaamera on sulle vaid vahend, ei muud.

Aivar Pihelgas on raamatu “ Praktiline fotograafia” (kirjastus Varrak 2014) autor. Tema koolitustest võtavad igal aastal osa sajad inimesed, kes leiavad endas pärast kursuseid tugevalt areneva fotograafiahuvi.

facebook.com

Urmas Tartes

Alates 2010. aasta jaanipäevast otsustas Urmas lõplikult keskenduda fotograafiale ja on täna vabakutseline loodusemees ja loodusfotograaf. Ta õpetab loodusfotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja fotograafiat Eesti Maaülikoolis ning on läbi viinud hulgaliselt loodusfotograafia koolitusi ja meistriklasse.

Urmas Tartes on diplomeeritud bioloog. Kogu oma akadeemilise karjääri kõrval on ta tegutsenud loodusfotograafina ning esinenud erinevale kuulajaskonnale pildiprogrammidega loodusest ja eriti putukatest.

Erinevates ajalehtedes, loodusajakirjades ja veebiportaalides on Urmase sulest ilmunud sadu piltidega illustreeritud looduslugusid. Koos Arne Aderiga kirjutas ta Eesti esimese loodusfotograafia õpiku „Loodusfoto lugu ja lumm“.

2009.a. sai ta esimese eestlasena võidu maailma prestiižeimal loodusfoto konkursil Wildlife Photographer of The Year. Samuti on tal mitmed auhinnad Aasta Loodusfoto konkursilt.

2010. aastal oli ta Shanghais Eesti Expo paviljoni näituse „Estonian nature today“ kuraator. Samuti on ta korraldanud mitmeid isikunäituseid. Ta on osalenud erinevates žüriides: Matsalu Loodusfilmide festival, Looduse Aasta Foto, Eesti Looduse fotovõistlus ja VVV fotokonkurss „Märka Mind“.

wikipedia.org

Urmas Ääro

Peale 15 aastast pulmafotograafi karjääri tegeleb praegu tootefoto pildistamise ja töötlemisega. Õpetab välja fotograafe ja aitab tootepildistamiseks vajaliku stuudio rajamisel.

Nii umbes 2000ndast aastast ta ka koolitab. Teemadeks pilditöötlus ja Adobe, Photoshop, RAW failid ja Photoshop Lightroom.

Fotograafiast sai Urmasele päris töö 1986 aastast. Ta on töötanud mitmes fotostuudios ja laboris. On ilmutanud nii mustvalget kui ka värvilist nii endasegatud ilmutis kui ka kaasaegse digimasina abil.

Eesti Fotograafide Liidu tegevjuht aastast 2015.

EFL koostas Eesti Kutsekoja juures Euroopa astmestikule vastava kutsestandardi fotograafidele ja korraldab Polütehnikumi lõpetajatele ja ka professionaalsetele fotograafidele kutseeksameid ja kutsetunnistuste väljastamist.

urmasaaro.com

Annika Metsla

Annika Metsla on maailmas kõrgelt hinnatud portree- ja pulmafotograaf. Annika naudib inimeste pildistamist selle teema kogu mitmekesisuses - olgu need lapsed, pruutpaarid või moeseeriad, need kõik on läbi Annika silmade erilised ja ainulaadsed.

15 aasta eest juhuslikult pulmi pildistama hakanud Annikast on tänaseks saanud mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud pulmafotograaf. Selle ametini jõudis ta läbi töö. Floristiks õppinud naine avas sellel ajal oma esimese lillepoe, millest arenes välja pulmakorraldusfirma ja  ühte pulma polnud fotograafi kuskilt võtta.

Annika erinevate saavutuste hulka kuulub
Aasta parim Eesti pulmafotograaf tiitel 2004, 2006, 2010,
III koht WPPI fotovõistlusel Las Vegases 2008 aastal pulma kategoorias,
III koht WPPI fotovõistlusel LAs vegases 2009 aastal buduaari kategoorias,
Baltikumi parima pulmafotograafi tiitel 2011 aastal,
Baltikumi parima portreefotograafi tiitel 2014 aastal,
II koht WPPI fotovõistlusel Las Vegases 2017 lasteportree kategoorias.

Annika Metsla on ka hinnatud žüriiliige ja loengupidaja, viies läbi workshope nii Baltikumis kui USA-s Annika on Eestifoto kooli ja I AM Photographer koolituskeskuse õppejõud Tallinnas.

annikametsla.com
instagram.com

Kristian Kruuser

Pulma- ja portreefotograaf, kes armastab oma kaamerat ka taevasse lennutada, et pildistada linna-ja loodusmaastikku lendleva linnu perspektiivist. Viimased kolm aastat on Kristian arendanud ja täiustanud oma drooni ja tema tööde hulka kuuluvad maastikuvõtted, arhitektuurifotod aga ka fotod inimestest ja droonilt filmimine.

Kristian on suures osas olnud iseõppija. Palju on ta õppinud oma sõbralt ja lemmikfotograafilt Kaupo Kikkaselt. Pildistanud on ta juba 5 aastat.

2015. aasta maikuu viis teda kokku teatri ning muusika elavate legendidega, kui Noblesneri Valukojas tuli esitlusele helilooja Arvo Pärdi ja Ameerika lavastaja Robert Wilsoni muusikateatrilavastus “Aadama passioon”. Kaks nädalat pildistas ta proove, peaproove, läbimängu ning esietenduse. Sellele järgnes 6 nädalat New Yorgis Watermilli kunstikeskuses, kuhu Robert Wilson kutsus teda oma uute lavastuste proove jäädvustama.

kristiankruuser.com

Argo Argel

Argo on tunnustatud Eesti fotograaf, kelle põhilisteks fotovaldkondadeks on loodusfotod ja valgusmaalingud. Tema  pildistatud tööd on ilmunud ajakirjades ja trükistes, kasutatud plaadiümbrisel, ehivad tapeedina või raamistatult mitmeid seinu.

Fotograafiaalase hariduse on Argo omandanud peamiselt iseõppimise teel ning osaledes erinevatel fotokursustel. Oma osa arengus fotograafina on kindlasti tähtis osa kunstialases hariduses, mille Argo on omandanud kunstigümnaasiumis õppides. Lisaks fotograafiale on Argo tegev ka joonistamiskunstis ning on aastaid töötanud arvuti graafikaga. See on andnud põhjalikud teadmised fototöötluse valdkonnas ning aitab tal paremini tajuda ja tabada kompositsiooni ja mustritega seonduvaid nüansse fotograafias.

Ta on pühendunud fotokunstile juba 10 aastat. Lisaks Eesti puisniitudele, metsadele ja rabadele võib teda pildistamas tabada ka põhjamaades ja Põhja-Ameerika loodusparkides. Argot paelub puutumatu looduse ilu, karged pinnavormid ning valguse ja varjude mängud looduses.

Argo on võitnud mitmeid auhindu fotovõistlustelt. Eraldi ära märkimist väärib looduse aastafoto võistluse peaauhinna ehk nn suure hundi võitmine 2012 aastal.

Aastatel 2010–2016 on Argo tööd olnud väljas kolmele näitusel, kaks neist Tallinnas ja üks New Yorkis.

argel.ee
500px.com
wikipedia.org

Arne Ader

Pildistamisel on Arne Ader keskendunud Eestimaa looduse mitmekesisusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt. Ülevaate tehtud töödest annab 2000. aastal asutatud Loodusemehe pildipank. Nüüdseks on sellesse pildikogusse jõudnud üle 25000 foto Eesti maastikest ja elurikkusest. Muuhulgas leidub siin märkimisväärne hulk unikaalseid maastikupilte ja aerofotosid 20. sajandi lõpukümnenditest.

Hariduselt bioloogina on Arne Ader alates 1997. aastast töötanud vabakutselise loodusfotograafina, mille kõrvalt on kirjutanud ka looduslugusid, üllitanud raamatuid ja multimeediaprogramme, õpetanud loodusfotot kursustel ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

Tema fotod on äramärkimist leidnud 1997 ja 1999 Vereta Jahi ja 2004 Eestimaa Loodusfoto konkursi võidutöödena.

loodusemees.ee

Viktor Koshkin

Viktor Koshkin on fotograaf ja filmioperaator, ta on palju pildistanud reklaamivaldkonnas – fotod ajakirjadele ja reklaamagentuuridele. Samuti ta on tootnud operaatori ja/või režissöörina muusika- ja reklaamklippe.

Üle 30 aasta fotograafina töötanud Koshkin ise tunneb end kõige paremini inimesi fotografeerides, eriti inspireerivad teda naised: “Naiste puhul tean, mida tahan rõhutada. Ma tean, kuidas neid modelleerida, et nad head välja näeksid.“

Pildistamise ja filmimise kõrvalt tegeleb ta pidevalt fotohuviliste koolitamisega.

Heie Treier

Heie Treier on kunstiajaloolane ja -kriitik fookusega 20.–21. sajandi kunstil. Tema põhisuund on olnud ühiskondlike paradigmamuutuste reflektsioon kunstis ja kunstiteaduses (monumendid, kunsti paradigma muutused jms), sealhulgas ka foto- ja videokunsti kui olulisele kohale tõusnud kunstitehnikate mõtestamisel.

Ta on õppinud Tartu Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Kesk-Euroopa Ülikkolides Prahas ja Budapestis ning töötanud kirjastuses Kunst, Eesti Ekspressis kunstitoimetajana, Eesti Kunstiakadeemias lektorina, Tallinna Ülikoolis dotsendina ning kunst.ee toimetaja ja peatoimetajana. Samuti kuraatori ja kontseptuaalse kunstnikuna.

Alates 1995. A on tema sulest ilmunud hulgaliselt publikatsioone ning teda on auhinnatud mitmete preemiatega.

Vivian Ainsalu

Vivian Ainsalu on tunnustatud loodus- ja portreefotograaf. Teadmised fotograafiast on ta omandanud 20 aasta jooksul põhiliselt iseõppimise teel. Looduse pildistamisest alustanud fotograaf on viimase viie aasta jooksul pühendunud kunstilisele portree- ja aktifotole.

Viviani tööd on leidnud tunnustust mitmetel fotokonkurssidel:
Pentaxi Aasta Portreefoto I koht tööga „Jakob“ (2014),
Fotoluksi mustvalge fotokonkursi I koht tööga „Tango“ (2014),
Looduse Aasta Foto konkursi vormimängude kategooria I koht tööga "Vabadusrist" (2012).

Esimene isiknäitus "Terra Incognita" leidis aset aastal 2016. Lisaks on ta osalenud oma töödega Eesti Fotokunstimessil (2016) ja Tallinn Art Weekil (2017). Vivian on kirjutanud lugusid fotokunstiajakirjale Positiiv aastast 2012.

instagram.com

Karl Adami

Karl Adami on loodushuviline ja -fotograaf, Keskkonnaministeeriumi noore looduskaitsja laureaat. Loodusest ja loodusfotograafiast saadavad emotsioonid põrmustavad Karli stressi ja aitavad tal patareid pea kogu aeg laetuna hoida. Peale pildistamise on Karl hakanud salvestama ka liikuvat pilti, mis on viinud koostööni Eesti Rahvusringhäälingu loodusaatega Osoon.

Aastate jooksul on suur hulk tema töid pälvinud tähelepanu nii Eestis kui välismaal ja nii on sadu fotosid avaldatud paberväljaannetes (muuhulgas rahvusvahelises ajakirjas National Geographic).

Karli tegemiste ja portfoolioga saad tutvuda karladami.com

Andres Putting

15.02.1971 nägin ilmavalgust Tõrva linnas. Passi läks kirja miskipärast Valga. Umbes 11-aastat hiljem andis isa mulle näppida Smena kaamerat. Sellest hetkest alates olin müüdud mees. Kodune vannituba sai minu poolt okupeeritud ja punane valgus ning kemikaalidega mässamine muutus suhteliselt igapäevaseks. Edaspidi siis tuli Zenit kaamera ja kogu taskuraha fotokemikaalidele ja paberile kulutamine.

Mitmed mu ametid, mida Hunt Kriimsilmana pidasin, said samuti fotoga nö. pihta. Olen töötanud 90-ndate alguses kriminaalpolitseis. Sealt edasi viis mu töö välisministeeriumisse, edasi 9-aastaks turvaettevõttesse, kus tegin projektijuhist-pressiesindajani tööd. Kaks aastat Brüsselis euroametnikuna töötades tõid mu kuidagi kindlamalt tagasi pildistamise juurde. Just Brüsselis ostsin omale kasutatud profikaamera ja hakkasin endast märku andma Delfile, kus siis mu fotogaleriid ilmuma hakkasid. Kuna 2007 detsembris lõppes mu leping Euromaailmaga siis 2008 aastast alates olengi Delfi, täpsemalt siis Ekspress Meedia palgalehel. Ju neile meeldis see, mida tegin.

Töö on mind viinud sisuliselt ja peaaegu kõikidesse maailmajagudesse, vaid Austraalia, Antarktika ja põhjapoolus on tänaseks puutumata. 2011-aastal võitsin kobamisi aasta pressifoto konkursi pressi eest põgeneva Andrus Veerpaluga ja pärast seda on erinevaid nominatsioone tilkunud. Üldiselt meeldib mulle jälgida inimkäitumist, näha kuidas lahenevad erinevad olukorrad ja arvan, et tänu politseis saadud elukogemusele ja koolitustele saan täna oma tööd teha nii nagu seda hetkel ka teen.

Fotoalaselt olen ennast ise harinud ja esimene fotoalane koolitus sai mind kätte 2017 aasta, kui esimese eestlasena osalesin Andaalusias konfliktfotograafia koolitusel, aga muidu olen arvamusel, et iga inimene näeb maailma erinevalt ja seda fotoalasesse raamistikku suruda pole päris õige. See, mis meeldib ühele, ei pruugi teisele meeldida ja nagu ilmas on inimesi, on ka erinevaid maitseid ja arusaamasid ka fotomaailmas.